KOUČ: S KALEVEM MUSÍME HRÁT JINAK

KOUČ: S KALEVEM MUSÍME HRÁT JINAK

Po herně nevydařeném zápase s Děčínem na pražské Královce, který Nymburk zachraňoval až v prodloužení, stojíme před dalším zápasem na stejném místě. V neděli se opět na Letné utkáme v rámci VTB ligy s estonským šampionem BC Kalev/Cramo Tallinn. Utkání začíná v 16.00.

„Doufám, že zápas s Děčínem nakopl naše hlavy. Při vší úctě k Děčínu, Tallinn je výkonnostně jinde, a pokud do zápasu s ním vstoupíme se stejně nízkým soustředěním jako ve čtvrtek, nemáme šanci,“ řekl po čtvrtečním zápase kouč Nymburka Kestutis Kemzura.


Ten doufá, že do neděle si vyléčí své neduhy další dva hráči, kteří se potýkali se zraněními. „K Tre Simmonsovi přibyl Darius Washington. Také Vojta Hruban má nějaké potíže. Bylo by těžké najít za ně kompenzaci, takže doufáme, že oba budou už proti Tallinnu v pořádku. Především potřebujeme jejich energii,“ uvedl trenér, než se pustil do hodnocení nejbližšího soupeře.


„Kalev prošel určitými změnami od posledního vzájemného tápasu. Především jim odešel Frank Elegar, kterého nahradil jiný centr Keith Benson. To je velmi atletický hráč, kterého známe z loňské sezony z Minsku. Letos hrál v Turecku a také za Litevský Neptunas, kde se mu tolik nedařilo, ale přesto umí být nebezpečný jak ve vymezeném území, tak i z dálky. Je vysoký a dobře blokuje,“ zhodnotil kouč Kemzura novou estonskou akvizici.


„Tallinn má také agresivní guardy, kteří hodně tlačí na míč, hrají ve vysokém tempu a jsou velmi solidní střelci z delších vzdáleností. My si ale musíme pohlídat hlavně jejich rychlé protiútoky a nutit je hrát pět na pět,“ nastínil trenér, s čím půjde jeho tým do souboje s aktuálně 11. týmem VTB ligy.

 
vloženo: 14.03.2015 16:38 / přečteno: 8241x
 
« Zpět
SPONZOŘI Facebook
ČEZ
STARLIFE
J&T BANKA
GEOSAN THETA
EPL COND
Velišek  - Podpěra
ADIDAS
LION SPORT
AUTOSALON LOUDA
CAR 4 WAY
Dr. MAX
Renomia
Zepris
VIS
Město Nymburk
Elektro Kutílek
Datonet
DP ComTel
Špára STK
Nota Bene
FALDO
Louda Reality
Crystal Bohemia
Wobenzym
Louda Alform
Inkospor
Barton
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
CASIA TOUR
hala
XXL
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
AGEL
Pivovary Lobkowitz
ONDRÁŠOVKA
Redside
VALBEK
Rozehnal a Kuchař
ZENIT
SPORT
Finance Habitation
SUBTERRA
Sev.en EC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.