HRUBAN NEJLEPŠÍM ČECHEM VE VTB

HRUBAN NEJLEPŠÍM ČECHEM VE VTB

Křídelník Nymburka Vojtěch Hruban byl VTB ligou zvolen nejlepším českým hráčem soutěže. Její vedení již čtvrtý rok vybírá nejlepšího hráče v každé zemi, která se mezinárodní soutěže účastní.

V sedmi zemích zastoupených ve VTB lize pouze jedním klubem (Lotyšsko, Estonsko, Bělorusko, Česká republika, Kazachstán, Finsko a Gruzie) laureáty vybere expertní rada ligy. Naopak u Ruska (účastní se 9 klubů) bude spolu s ligou volit vítěze i jeden z jeho mediálních partnerů - ruská tisková agentura TASS.


Vojtěch Hruban získal toto ocenění už podruhé (předtím v sezoně 2013/14). V minulém ročníku cenu dostal kapitán Nymburka Jiří Welsch. Jejím vůbec prvním vítězem byl v sezóně 2012/13 Petr Benda.


V této sezóně Hruban odehrál za Nymburk 29 zápasů, v nichž byly jeho průměrné statistiky za 20,2 minuty hrací doby 9,4 bodu, 2,8 doskoku, 1,6 přihrávky a 9,7 bodu za efektivitu.


„Je to pro mě pocta. Jsme sice jediný tým z České republiky, ale i tak je příjemné dostat individuální ocenění. Nejlepším českým hráčem jsem byl vybrán již podruhé, o to je to pro mě cennější,“ komentoval Vojta svůj úspěch.

 
vloženo: 05.05.2016 14:58 / přečteno: 8460x
 
« Zpět
SPONZOŘI Facebook
ČEZ
STARLIFE
J&T BANKA
GEOSAN THETA
EPL COND
Velišek  - Podpěra
ADIDAS
LION SPORT
AUTOSALON LOUDA
CAR 4 WAY
Dr. MAX
Renomia
Zepris
VIS
Město Nymburk
Elektro Kutílek
Datonet
DP ComTel
Špára STK
Nota Bene
FALDO
Louda Reality
Crystal Bohemia
Wobenzym
Louda Alform
Inkospor
Barton
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
CASIA TOUR
hala
XXL
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
AGEL
Pivovary Lobkowitz
ONDRÁŠOVKA
Redside
VALBEK
Rozehnal a Kuchař
ZENIT
SPORT
Finance Habitation
SUBTERRA
Sev.en EC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.