KADETI POSTOUPILI DO EXTRALIGY

Nymburští kadeti dokázali využít domácího prostředí, které jim přihrály regule soutěže a po dvou vítězstvích mohli oslavit prostup do nejvyšší české soutěže sedmnáctiletých.  (foto doplněno)

V páteční utkání si Nymburk poradil s druhým týmem skupiny B z Jihlavy 71:45. I přes občasný výpadek ve střelbě dokázali naši hráči tým Vysočiny bez problémů porazit.
Nedělním utkání se Slavojem Vyšehrad, sestupujícím z letošní extraligy, bylo hodně nervózní z obou stran. Mírné vedení hostů na začátku třetí čtvrtiny se jim nepodařilo navýšit, a tak jsme stále drželi reálnou šanci vítězství. Odpovědnost okamžiku nejvíce svazovala ruce střelcům na obou stranách jak při nájezdech, tak při střelbě trestných hodů. Během celé třetí čtvrtiny jsme se v po mírných krůčcích přibližovali až jsme na začátku poslední čtvrtiny vyrovnali na 48:48. Tím náš tlak neskončil a dvěma koši jsme se dostali do vedení. Hosté během čtvrtiny se už přiblížili nejvíce na jeden bod, ale do vedení jsme je nepustili až do závěrečného hvizdu. Konečný výsledek zápasu 59:52 a postup do EXTRALIGY.