KOUČ RUSSELL CARR V NYMBURCE

KOUČ RUSSELL CARR V NYMBURCE

Od neděle 25. 5. do čtvrtka 29. 5. zavítá do našeho města Nymburka a především do Basketbalového centra mládeže americký trenér Russell Carr. Jeho program v České republice je velmi nabitý, ale i přesto se nám podařilo získat ho na čtyři dny pro naše BCM.

Russell odstartuje svůj nymburský program v pondělí dopoledne přednáškou pro VIT. Odpoledne bude součástí trenérského týmu při tréninku U19. V úterý dopoledne povede skupinový trénink vybraných hráčů BCM napříč kategoriemi U19 a U17. V odpoledním programu má shlédnutí tréninku našeho úspěšného družstva U14.


V podvečer pak povede Interní seminář pro trenéry BCM a jeho spřátelených klubů. Obsahem tohoto semináře budou cvičení a myšlenky, které mají zásadní roli v jeho trenérské práci. Seminář bude mít tři části, a to "Some of the best things I have seen", " Individual breakdown drill" a " Keeping practice competitive".


Ve středu dopoledne povede opět skupinový trénink vybraných hráčů BCM U17, U15 a U14. V půl šesté ho pak čeká týmový trénink U17, na kterém se bude podílet i svojí trenérskou prací. Svoji účast na trénincích v BCM zakončí Russell ve čtvrtek dopoledním skupinovým tréninkem, nyní však již s vybranými hráči ze všech kategorií.


Trenér U19 Pavel Beneš řekl k pobytu trenéra Carra následující: " Russella jsem potkal na říjnové trenérské stáži po USA a musím říct, že ve mně tento charismatický trenér zanechal velký dojem. Jsem opravdu šťastný, že může u nás být a našim svěřencům ukáže něco z klasické americké basketbalové školy. Jeho entuziazmus a přístup k tréninkovému procesu, hráčům i asistentům byl jeden z nejlepších, co jsem v životě viděl. Těším se na jeho tréninky a až ho opět uvidím v praxi".


Sportovní ředitel Basketballu Nymburk, Michal Ježdík k pobytu Russella Carra podotkl:" Již delší čas zvažujeme, jak posunout náš mládežnický program dále, jaké impulsy přinést. Jedním z mnoha kroků je účast zahraničních trenérů na trénincích družstev v rámci našeho mládežnického programu. Naše BCM již spolupracuje s kondičním trenérem družstva mužů Ricardasem Reimarisem. Přítomností coache Carra sledujeme zpestření a oživení tréninkového procesu, zajištění extra motivace pro naše mladé hráče k další práci, přínos informací do trenérského týmu, vedení tréninků rodilým cizincem a propojení dvou nejvýznamnějších basketbalových kontinentů, Evropy a Severní Ameriky na nymburské půdě."

 
vloženo: 23.05.2014 22:43 / přečteno: 4304x
 
« Zpět
SPONZOŘI Facebook
ČEZ
STARLIFE
J&T BANKA
GEOSAN THETA
EPL COND
Velišek  - Podpěra
ADIDAS
LION SPORT
AUTOSALON LOUDA
CAR 4 WAY
Dr. MAX
Renomia
Zepris
VIS
Město Nymburk
Elektro Kutílek
Datonet
DP ComTel
Špára STK
Nota Bene
FALDO
Louda Reality
Crystal Bohemia
Wobenzym
Louda Alform
Inkospor
Barton
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
CASIA TOUR
hala
XXL
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
AGEL
Pivovary Lobkowitz
ONDRÁŠOVKA
Redside
VALBEK
Rozehnal a Kuchař
ZENIT
SPORT
Finance Habitation
SUBTERRA
Sev.en EC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.