DALŠÍ ŠANCE BÝT MISTREM ČR

DALŠÍ ŠANCE BÝT MISTREM ČR

Stejně jako minulý týden junioři, o tomto víkendu o dva roky mladší hráči Basketbalové akademie vyzkouší své dovednosti v souboji s dalšími třemi týmy. Vítěz bude mistrem České republiky pro sezonu 2015/16.

V kategorii U17 v minulém roce se Final Four konalo v Nymburce a domácí tým tehdy v dramatickém finále otočil utkání, když ještě necelé dvě minuty před koncem utkání prohrával o osm. V kádru Pavla Beneše tehdy byli hráči jako Kotásek, Kolář, Ivan, Mráz. Většina z nich si dnes hřeje na hrudi stříbro mezi U19 z minulého víkendu, ale někteří si finále v kategorii U17 ještě pamatují.
 

Dnešní tým kolem Ládi Sokolovského a Evy Hubálkové je mixem šestnáctiletých, kteří vloni skončili v kategorii U15 pátí na MČR, a loňských mistrů. Jejich cesta na závěrečný turnaj letošní extraligou U17 byla poměrně přímočará. V základní skupině prohráli pouze čtyři zápasy, což jim stačilo na druhé místo jen o bod za Pardubicemi. Dvakrát prohráli doma a dvakrát venku. V průběhu základní části jim nesvědčila pouze hra USK, se kterým nymburští kadeti prohráli dvakrát (o 2 a 6 bodů). S Pardubicemi mají zápasovou bilanci vyrovnanou, ale bodově jsou na tom o dva body lépe. Poslední prohru znamenali kadeti s Litoměřicemi. Ale i s nimi mají o deset bodů lepší vzájemnou bilanci.

 

Po základní části extraligy následovalo play-off, ve kterém Nymburk porazil JBC Brno ve třech zápasech. Ač to na první pohled vypadá snadno, Brno byl houževnatý soupeř a především ve druhém zápase nepříjemně kousal. Jejich prvním soupeřem v semifinále budou v Pardubicích, kde se turnaj Final Four hraje, Litoměřice. Ty z pátého místa vyřadily čtvrté USK Praha. Paradoxní je, že se do závěrečného turnaje nedostal ani třetí tým po dlouhodobé části BCM Ostrava, která však zaplatila zranění klíčových hráčů vstupenkou na MČR.

 

V barvách Nymburka to bude první turnaj MČR pro trenéra Ladislava Sokolovského. Zeptali jsme se ho, stejně jako Pavla Beneše minulý týden, na pár otázek před vyvrcholením soutěže.

 

Láďo, je to pro Tebe premiérová účast s týmem ve F4 mládeže?

Není. S družstvy juniorů Opavy jsem byl jako trenér na dvou mistrovstvích České republiky. Jenže to se ještě hrálo spravedlivějším systémem každý s každým.

 

Čím jsme si postup do závěrečných bojů vybojovali?

To je jako kdybych řekl ostatní, na co se u nás mají zaměřit (smích). Takže další otázku…

 

Má turnaj Final Four nějaká specifika, na která jsi hráče připravoval?

Specifika jsou jasná a ilustruje je, myslím, jednoduchý příklad z minulého víkendu F4 U19. Jedna prohra USK v semifinále a celá základní část, kdy mužstvo hraje výborně, se zmačká jako papírová koule.

 

Do F4 se nakonec neprobily týmy ze třetího a čtvrtého místa. Bude turnaj o to jednodušší?

Třetí Ostrava byla v play-off oslabena o nejlepšího hráče a druhý nejlepší byl po zranění. Čekal jsem, že jim postup uteče, ale překvapilo mě, jak snadno. V souboji čtvrtého proti pátému jsem favorita neviděl. Jednodušší však finálový turnaj nebude.

 

Litoměřice je jeden ze tří týmů, který nás dokázal porazit. Je to těžší soupeř, než by byla Ostrava, která byla po základní části třetí?

My se soustředíme jen na Litoměřice a na „kdyby“ je zbytečné myslet.

 

Uklidnily tě výkony týmu ve čtvrtfinále proti Brnu?
Družstvo Brna jsem si do čtvrtfinále přál, ale svým výkonem mě Brno překvapilo. Čtvrtfinále odehráli velmi dobře a donutili nás hrát opravdu naplno. Svému družstvu věřím, ale klidný nejsem nikdy.

 

Kdo je podle Tebe překvapením F4? A kdo je největším favoritem na zlato?

Pro mnohé je asi překvapením Slavoj Litoměřice, ale já žádné překvapení nevidím. Byl bych špatný trenér, kdybych nevěřil svému družstvu.

 

Program turnaje:

Sobota 30.4.2016
Synthesia Pardubice – GBA  15:00
BA Nymburk – Slavoj Litoměřice  17:30
Neděle  1.5.2016
o 3.místo   - 13:00
finále – 15:30
 

všechny zápasy se hrají „na Dukle“ – hala BK Pardubice, ulice V Ráji (jižní část města)

 
vloženo: 29.04.2016 10:47 / přečteno: 8685x
 
« Zpět
SPONZOŘI Facebook
ČEZ
STARLIFE
J&T BANKA
GEOSAN THETA
EPL COND
Velišek  - Podpěra
ADIDAS
LION SPORT
AUTOSALON LOUDA
CAR 4 WAY
Dr. MAX
Renomia
Zepris
VIS
Město Nymburk
Elektro Kutílek
Datonet
DP ComTel
Špára STK
Nota Bene
FALDO
Louda Reality
Crystal Bohemia
Wobenzym
Louda Alform
Inkospor
Barton
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
CASIA TOUR
hala
XXL
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
AGEL
Pivovary Lobkowitz
ONDRÁŠOVKA
Redside
VALBEK
Rozehnal a Kuchař
ZENIT
SPORT
Finance Habitation
SUBTERRA
Sev.en EC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.