USK SKONČILO V ITÁLII SEDMÉ

Hráči USK Praha, zařazení do projektu FUTURE STARS, skončili na turnaji v Itálii na sedmém místě. Jedno z nejcennějších vítězství se zrodilo v posledním utkání proti Realu Madrid. Ve vyrovnané koncovce nakonec slavil úspěch český tým, když zvítězil o 2 body.

Čtvrtfinále:
Olympia Lubljana - USK Praha Future Stars 74:58 (32:32)
24.4.2009, 21.00, 200 diváků
Body: Balvín 19, Hartman 10, Morávek a Šotnar 8, Feštr 6, Petrák 5, Mareš 2
Užitečnost: Balvín 20, Hartman 14, Morávek 8, Feštr 6, Mareš 6, Petrák 5, Volmut 1, Šotnar -3

Utkání o 5. – 8. místo:
FMP Bělěhrad - USK Praha Future Stars 65:59 (31:34)
25.4.2009, 11.15
Body: Šotnar 11, Mareš 11, Petrák 9, Feštr 7, Balvín 6, Fait 6, Hartman 5, Truhlář a Morávek 2
Užitečnost: Balvín 15, Mareš 10, Hartman 8, Šotnar 8, Feštr 7, Petrák 6, Truhlář 2, Volmut 1, Fait 1, Morávek -1

Utkání o 7. místo:
USK Praha Future Stars – Real Madrid 57:55 (27:27)
26.4.2009, 12.30
V posledním utkání prestižního turnaje v italském Miláně se střetli junioři USK se svým soupeřem ze základní skupiny Realem Madrid. Motivace vrátit španělskému velkoklubu těsnou porážku z prvního utkání turnaje byla velká a podle toho také vypadal vstup do celého utkání. USK Praha od začátku zápasu dobře bránil a v šesté minutě vedl již 10:1 a lodivod španělského týmu si žádal oddechový čas. V závěru první čtvrtiny se přeci jen Madrid prosadil a snížil na 12:5. Ve druhém dějství se ale španělé rozehráli ke skvělému výkonu a začali stahovat náskok USK. Po několika ztrátách našeho týmu vyrovnali poločasové skóre na 27:27.
Během druhé dvacetiminutovky se oba týmy přetahovaly o vedení, postupem času ale získali naši hráči mírné vedení, které vyrostlo pět minut před koncem zápasu na 11 bodů. I takové vedení však neznamenalo jistotu vítězství a v závěru utkání se musel náš tým ještě o vítězství obávat. V posledních vteřinách ale nedokázal Madrid úspěšně zakončit a junioři získali na závěr turnaje obrovsky cenný skalp, když porazili španělský Real Madrid 57:55.
Komentář k utkání – Lukáš Feštr: „Do zápasu jsme vstoupili dobře a rychle jsme si vybudovali vedení 10:1, ale potom Real přešel do presinku po celém hřišti, se kterým jsme měli problém už v prvním zápase. Celé utkání bylo vyrovnané, ve čtvrté čtvrtině se nám podařilo vybudovat 11 bodové vedení, o které jsme ale málem svoji nedisciplinovaností v závěru přišli. Celý zápas se hrál pod obrovským tlakem a to byl velký rozdíl proti české extralize.“
Body: Morávek 13, Petrák 12, Balvín 11, Hartman 9, Šotnar 7, Fait 3, Truhlář 2
Užitečnost: Balvín 22, Petrák 17, Morávek 14, Šotnar 13, Hartman 8, Truhlář 3, Fait 2, Mareš 2, Feštr -1, Volmut -2