PŘÍŠTÍ ROK NA BALKÁN!

PŘÍŠTÍ ROK NA BALKÁN!

Dnes večer bylo oznámeno, že se valná hromada Adriatické ligy usnesla na pokračování soutěže ve stávajícím formátu se 14 účastníky. Z toho jeden z nich bude ČEZ Basketball Nymburk, který od vedení ligy dostává divokou kartu!!! 

Oficiální tisková zpráva:

Dnes odpoledne proběhla valná hromada společnosti Sidro provozující basketbalovou NLB Ligu. Ve večerních hodinách ředitel soutěže Roman Lisac oznámil vedení 6ti násobného mistra ČR, ČEZ Basketball Nymburk, rozhodnutí udělit divokou kartu vstupu do soutěže pro sezónu 2010/2011 středočeskému klubu.

 

„Přijetí do NLB Ligy bezesporu znamená další mezník ve vývoji našeho klubu, možná i celého českého sportu a považuji jej za poctu České republice. Jsme hrdí na to, že se zařadíme po bok Maccabi Tel Aviv a staneme se teprve druhým týmem mimo region Balkánu, který dostane šanci soutěž hrát. Pozvánka do NLB Ligy pro nás znamená pokračování v trendu, který jsme si předsevzali při přijetí do tehdejšího ULEB Cupu před 3 let, a to ve snaze představovat českému divákovi basketbalová utkání evropské kvality. Počet klubů NLB Ligy startujících v evropských pohárech a množství basketbalového talentu, který historicky vyprodukovaly země bývalé Jugoslávie, jasně svědčí o kvalitách soutěže. Dnes tedy můžeme konstatovat, že v příští sezóně bude mít poprvé český tým možnost změřit si síly v ostrém utkání s kluby hrajícími nejkvalitnější evropskou pohárovou soutěž, Euroligu. Naším tajným přáním je, aby v dresu Partizanu Bělehrad setrval ještě jednu sezónu náš reprezentant Jan Veselý, což by nesmírně umocnilo atmosféru a atraktivitu vzájemného utkání.“, uvedl ku příležitosti přijetí klubu ČEZ Basketball Nymburk do NLB Ligy prezident klubu, JUDr. Miroslav Jansta. 

 
vloženo: 08.03.2010 22:04 / aktualizováno: 08.03.2010 23:31 / přečteno: 12182x
 
« Zpět

Kalendář

DOMAVENKUAKCE
PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
SPONZOŘI Facebook
ČEZ
STARLIFE
J&T BANKA
GEOSAN THETA
EPL COND
Velišek  - Podpěra
ADIDAS
LION SPORT
AUTOSALON LOUDA
CAR 4 WAY
Dr. MAX
Renomia
Zepris
VIS
Město Nymburk
Elektro Kutílek
Datonet
DP ComTel
Špára STK
Nota Bene
FALDO
Louda Reality
Crystal Bohemia
Wobenzym
Louda Alform
Inkospor
Barton
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
CASIA TOUR
hala
XXL
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
AGEL
Pivovary Lobkowitz
ONDRÁŠOVKA
Redside
VALBEK
Rozehnal a Kuchař
ZENIT
SPORT
Finance Habitation
SUBTERRA
Sev.en EC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.