ŽENY PROTI ŽENÁM

Přátelský zápas žen Nymburka B s výběrem bývalých extraligových dorostenek Nymburka ročníku narození 1985/86 se stal kořistí později narozených dívek

Nymburk B –tým dorostenek z roku 2001 48 :68 (24:44)

Zajímavý přátelský zápas byl sehrán 3.6. v malé basketbalové hale na Tyršáku. Na jedné straně mladé hráčky – družstvo žen B, pro které to bylo rozloučení se sezónou a poslední zápas v této sestavě (3 hráčky přecházejí do áčka) a na straně druhé část týmu z nejúspěšnějšího mládežnického družstva v historii klubu – děvčata z ročníků 1985 a 86 – u příležitosti 10-ti letého výročí jejich postupu do EXL mladších dorostenek.
A nutno hned na začátku říci, že mladší hráčky byly zaskočeny zarputilostí i rychlostí těch starších, které ikdyž už kromě dvou závodně nehrají, rozhodně chtěly vyhrát. Jako ostatně i tenkrát, před 10 lety. Prostě hlad po výhrách mají v sobě zakódován.
První čtvrtina byla vyrovnaná, tým 2011 těžil ze hry podkošových hráček (družstvo 2001 žádné nemělo – za dlouhé byla křídla Kaucká a Havelková),  soupeř využíval rychlých protiútoků a dobré střelby ze střední a dlouhé vzdálenosti. Stav 9:12..
V druhé části se rozhodlo o výsledku. Starší tým využil tzv.falešné formy a i díky ztrátám mladších protihráček získal rozhodující náskok. Stav po půli 24:44.
Druhý poločas byl herně i výsledkově vyrovnaný, rozdíl ve skóre zůstal na 20 bodech. Béčko už totiž tolik neztrácelo míče, bohužel neproměnilo mnoho příležitostí z pod koše, kde nevyužilo své výškové převahy. A starším trochu už odešla fyzička, držela je však stále střelba.
V družstvu vítězek se sešlo 7 hráček bývalého týmu – Buldrová, Havelková, Kaucká, Toškovová, Friedelová, Kubíková a Rosenbergová. Ty doplnily jejich kamarádka Horáková a 2 nové hráčky béčka Kubinová a Vlasáková. Jasnou tahounkou byla Buldrová, která v příští sezóně bude hrát s Karlínem extraligu žen. Ostatní měly skvělé momenty a ukázaly, jaký basket byly schopné hrát, no bylo znát i to, že už delší dobu nehrají.
Pro béčko to byla dobrá škola, druhý poločas byl z jejich strany rozhodně lepší. Hráčky poznaly, jak je nutné bojovat a využívat všech dovedností, které získaly na tréninku. A jak je důležitá rychlost a střelba. Střelecky se dařilo dlouhým, nutno ale přiznat, že soupeřkám jejich dlouhé chyběly, snad příště budou mít čas.
Havelka
„Jsem moc rád, že se utkání přes potíže se sháněním termínu i tělocvičny podařilo zorganizovat. Pro mě mělo zvláštní příchuť v tom, že u obou týmů jsem byl na lavičce. U starších po většinu jejich kariéry jako asistent, u mladších nyní jako hlavní trenér. Věřím, že se někdy uskuteční i odveta. A příští rok bych chtěl pro starší uskutečnit obdobný zápas u příležitosti dosud nejlepšího mládežnického výsledku v historii klubu – jejich 9.místa v EXL ml.dorostenek v sezóně 2001-02.“ sdělil se „slzou v oku“ trenér Jiří Havelka.

Body: Nymburk B – Malá 11, Kraftová a Michlová J. po 10, Novotná 6, Havlíková 4, Dirbáková 3, Kaminská a Veselá po 2, Myšková, Michlová K. a Drobná bez bodu.
Nymburk 2001- Buldrová 19, Toškovová 18, Friedelová 8, Havelková a Kaucká po 6, Vlasáková 4, Kubíková 3, Horáková a Kubinová po 2, Rosenbergová bez bodu.
čtvrtiny: 9:12, 15:32, 13:8, 11:16

vloženo: 07.06.2011 01:51 / přečteno: 15610x