DOBRÝ START DO SEZONY

První ligové utkání nové sezóny odehráli junioři věkové kategorie U18 v úterý 28.9.2010 na domácí palubovce a byli proti Sokolu Hradec Králové úspěšní. Po čtyřiceti minutách čistého času svítilo na ukazateli skóre 97:65, přičemž definitivní podobu vysoké porážky hostů dala třetí čtvrtina, kterou jsme vyhráli o 19 bodů.

První ligové utkání nové sezóny jsme odehráli 28.9.2010 na domácí palubovce, v hale ZŠ Komenského (v "Komendě"). Naším soupeřem byl tým Sokola Hradec Králové. Nezasvěcený by se mohl domnívat, že výhra o 32 bodů byla snadnou záležitostí.. Hradečtí sokolové však od začátku utkání hráli velmi dobře. První koš padl až v úvodu 3.minuty a byl důkazem nasazení i počátečního boje o převahu na hřišti.Oba týmy se snažily o dobrou obranu a vykrývání střeleckých pozic. Proto stav v 5.minutě, když jsme se trojkou Jakuba Tomáška dostali do vedení o 4 body, byl jen 9:5 Hosté kontrovali úspěšnými TH a následně, po naší opakované ztrátě míče (chybné přihrávky) soupeř upravil skore a pak byl ještě dvakrát úspěšný z trojkového pokusu. Poslední slovo v první čtvrtině jsme měli ale my. Podařil se nám úsek 6:0 a tak bylo stanoveno skore první čtvrtky na 19:14 v náš prospěch. Náš tým sice hrál svou hru s velice důraznou obranou, ale v útoku se potýkal s proměňováním jasných střeleckých podkošových pozic( z15 pokusů jen 6 úspěšných tj. 40% ).V 5.minutě druhé čtvrtiny jsme čtyřmi trojkami v řadě( Dominik Petřivý 1,Dominik Šebek 2,Jakub Tomášek 1), hradeckým sokolům odskočili na rozdíl 12 bodů a vypadalo to že"motor našeho týmu" konečně naskočil a že druhou polovinu čtvrtiny odehrajeme již bez zbytečných chyb. Bohužel v hlavách našeho týmu byla především velká motivace zahrát co nejlépe a příliš tak zatěžovala náš výkon.Poločasové vedení o 9 bodů bylo povzbuzující. Nejdůležitější složkou přestávkového času pro všechny bylo rozebrání našich zbytečných chyb. Trenér Pavel Beneš znova všem hráčům připoměl a zdůraznil styl naší hry, kdy kvalitní a správné provedení, bude mít určitě svůj efekt. Třetí čtvrtina byla z pohledu našeho týmu opravdu efektivní. Za 6 minut jsme výborným pohybem po celém hřišti získali převahu. Velmi dobrou obranou jsme Sokoly donutili k několikanásobným ztrátám míče, které jsme trestali vždy košem. Podstatně jsme navýšili procento úspěšnosti střelby z pod koše( z 9 pokusů 7 úspěšných) a výsledkem našeho zvýšeného úsilí a nasazení bylo na konci třetí čtvrtiny naše vedení o 28 bodů.

vloženo: 28.09.2010 22:51 / přečteno: 10672x