VYNIKAJÍCÍ VÝKON PROTI EFESU

Po celou dobu vyrovnané utkání rozhodovaly maličkosti, jako ztracené míče, kterých jsme měli 24 oproti 17 soupeře. I když obrana pracovala výborně, oba týmy si udržely úspěšnost střelby nad 50% a to je vynikající.

S kompletním euroligovým týmem jsme sehráli vyrovnaný zápas.  Ještě dvě minuty před koncem jsme byli před naším soupeřem. Během zápasu se celkem 11x měnil tým ve vedení a čtyřikrát byl stav vyrovnaný. Nejvyšší vedení Nymburka  čítalo 4 body, Efesu  osm bodů.  „Byl to velice kvalitní zápas a rozdíl mezi týmy byl jen v maličkostech,“ řekl nám po utkání sportovní ředitel týmu Frankfurtu Kamil Novák.  Ani jeden tým nic svému soupeři nic nedaroval. My jsme utkání začali výborně a v prvních osmi minutách jsme proměnili každý střelecký pokus v body. Ani Efes si střelecky nevedl špatně, a tak bylo utkání bodově velice vyrovnané. Ve druhé čtvrtině jsme si dokonce vybudovali mírné vedení . V polovině tohoto období se nám povedla šňůra 7:0 a po ní jsme vyrovnali na 34:34. Závěrečný účet prvního poločasu se zastavil na 40:39 pro nás. Trenér Efesu byl hodně nespokojený a o přestávce to dal svým hráčům najevo. Potvrdili do nezávisle na sobě sportovní manažéř Nymburka Vratislav Šístek: „Šatnu jsme měli vedle sebe a bylo tam určitě dusno. Pokyny nebylo slyšet, ale řev ano.“  Podobně mluvil i Kamil Novák: „Hráči Efesu vyšli ze šatny hodně motivovaní, o čem byla  přestávka se dalo tušit.“ Efes vytáhl celoplošnou obranu a vytvářel velký tlak na našeho rozehrávače . V prvních pěti minutách jsme ještě drželi křehký náskok – 25.minuta 51:49 pro nás. Košem jsme ještě zvýšili vedení na čtyři body, ale přelom čtvrtin jsme prohráli 0:11 a na úvod poslední čtvrtiny jsme prohrávali 53:60. V té době jsme se dopustili několika ztrát v okolí šestkového oblouku a Efes dal pár  jednodušších košů. Tlak na Artura byl stále silný a vzhledem k 34 minutám stráveným na palubovce byl náš playmaker již unavený. Ani toto nepříjemné období nás nesrazilo do kolen a stále jsme se drželi v kontaktu. V závěru však našim došly síly a jednoznačný favorit nakonec vítězství získal.

Body: Jagodnik 15, Sokolovský a Lee 14, Benda a Schilb 9, Gray 7, Chán 2 – Smith 16, Peker 15, Kasun 10, Shumpert 8, Güler 7, Thornton 5, Gönlüm a Vujanic 4, Kakiouzis a Arslan 3; střelba za 2 body: 29/15 (52%):36/18 (50%), střelba za 3 body: 21/10 (48%):15/8 (53%), TH 19/10 (53%) : 19/15 (79%), doskoky (DÚ/DO): 15/16 : 10/15; asistence 15:18, ztráty: 24:17, zisky 6:8; čtvrtiny 17:18, 23:21, 13:18, 17:18

„Nymburk je v současné době respektovaným evropským týmem  s dobrou organizací. I to je důvod, proč využíváme možnosti sehrát s Nymburkem přípravné zápasy před boji v play-off německé ligy,“ řekl Kamil Novák. Na otázku, zda by Nymburk byl schopen obstát v Adriatické lize odpověděl: „Ano, Nymburk má šanci hrát i v Adriatické lize důstojnou roli a podle mě se může měřit s každým týmem včetně Euroligových. Opakuji, je to tým, který na mapě basketbalové Evropy má svoje místo.“

vloženo: 06.05.2009 00:00 / přečteno: 13929x