VE DRUHÉ PŮLI KONCERT

Naši hráči přivítali po nezvykle vícedenním zápasovém půstu Pardubice a utkání rozhodli na přelomu první a druhé půle.

Na úvod zápasu se hostům proti naší vlažné obraně dařilo. Nečekaným střeleckým lídrem se stal střídající Samuel Faifr, který nasypal na našeho koše tři trojky a proměnil ještě jednu střelu z pole. K jeho 11 bodům přidal zkušený Bohačík osm bodů a další zkušený hráč Muirhead sedm. Zatímco hosté stříleli z pole s úspěšností 67% (trojky dokonce 71%), naši proměnili z pole jen přesně polovinu svých pokusů. Pardubice dominovaly i na doskoku (5:9) a jediné, v čem zaostávaly byla střelba trestných hodů. Neproměnily jich celkem pět ze šesti. Výsledek čtvrtiny 22:30 byl možná překvapivý z hlediska předzápasových prognóz, ale předvedená hra mu odpovídala. Ještě na úvod druhé části se hostům dařilo, ale pomalu se začalo blýskat na lepší časy. Drew Naymick vysunul svá chapadla na tři bloky, z agresivnější obrany jsme vybíhali do rychlých protiútoků a náskok Pardubic, který ve 13.minutě dosáhl až na 14 bodů, se rychle začal tenčit. Po Hrubanově trojce se náskok dostal do jednociferné zóny, ze které se sice ještě jednou dostal na deset, ale pouze na chvíli. Po Rančíkových trestných hodech přišla Hrubanova další trojka následovaná dvoubodovým košem a po Rančíkově trojce bylo vyrovnáno. Necelé dvě minuty nám stačily, abychom se z mínus deseti dostali do plichty. Na konci druhé čtvrtiny přišly ještě dvě trojky (Hruban a Pavković) a v poločase jsme vedli 53:47.
Hned na začátku druhé půle jsme si vypracovali dvouciferné vedení a uzavřeli jsme sérii 20:4, která začala v 17.minutě. Hosté se na chvilku vzpamatovali, stáhli na šest, ale náš rozjetý vlak už nešlo zastavit. Ještě do konce třetí čtvrtiny jsme vedli o 13 bodů. Dílo zkázy bylo dokonáno v poslední čtvrtině, kterou jsem vyhráli 20:7. Trenér Slowiak poslal na palubovku hodně mladých hráčů a kázal hrát vytaženou obranu, ale její překonání nám vůbec nedělalo problémy. Naopak Tomáš Pomikálek, který nastoupil na posledních osm a půl minuty, pobavil diváky smečovaným košem po nahození od Pavkoviće a pěti útočnými doskoky. Zápas mířil ke stovce, poslední střelu za tři body však Sokol neproměnil. Tak kilo snad příště.