JEDNOZNAČNÉ PO 20 MINUTÁCH

Utkání proti obávanému soupeři bylo rozhodnuté už v prvním poločase. Ve druhém se jen dohrávalo.

Pouze v úvodu se hosté dostali dvakrát do vedení, pak už kraloval náš tým. Levice po celý první poločas velice špatně střílely. Dáno to bylo především naší výbornou obranou, která dala hostům jen minimum volných pozic a ani ty se jim podařilo proměnit jen s velmi nízkou úspěšností. Za první poločas z jedenatřiceti střel proměnili pouze šest a na dovršení marnosti spálili i více než polovinu trestných hodů. Nejlepší střelci Levic nasbírali v prvním poločase nejvíce 4 body a týmová validita byla sice kladná, ale jednociferná. Jediný, kdo se trefil do koše dvakrát, byl Addison. Pro vývoj zápasu bylo rozhodující i to, že jsme si ohlídali obranný doskok. I když bylo pod košem soupeře „volných“ 25 míčů, připsali si hosté pouze 4 útočné doskoky a z toho proměnili v body polovinu. Naši hráči v první čtvrtině přeřizovali mířidla ze včerejšího zápasu hraného v Poděbradech, dali jen 15 bodů při úspěšnosti z pole 37% a trojkové střelbě 0/4. Rozhodující druhou čtvrtinu rozběhl střelecky Miljan Pavkovič, který za stavu 17:13 proměnil ze dvou pokusů dvě trojky a najednou byl na hřišti jen jeden tým. Hosté stačili dát pouze tři koše a po vítězství 24:6 se rozdíl ve skóre ustálil na dvaceti bodech. Po návratu z šaten jsme ještě celou třetí čtvrtinu udržovali rozdíl na hranici dvaceti bodů, ale zápasové tempo a především aktivita v obraně trochu upadala. Hosté, kteří už věděli, že nemohou nic ztratit, byli odvážnější ve střelbě a jejich procento úspěšnosti se zvedalo. Balvan propadáku první poloviny zápasu je však tížil natolik, že se nedokázali zvednout na více než 32% úspěšnosti při střelbě z pole. V poslední čtvrtině se hosté dokonce přiblížili až na rozdíl deseti bodů. Proměnili mimo jiné první dvě trojky, měli stoprocentní úspěšnost střelby trestných hodů (7/7), ale trojka Palyzy je zase vrátila do bezpečné vzdálenosti. Po nezvládnutém prvním poločase se nakonec vydali na dlouhou cestu s poměrně příznivým výsledkem.

Body: Palyza 11, Benda, Welsch a Rančík 10, Naymick 9, Pavković 8, Nečas 6, Hruban a Carter 3, Pomikálek 1, - Nuhanović 15, Simmons 13, Fields a Grznár 8, Nuber 7, Mrviš 5, Addinson 4, Kemp 3, střelba za 2 body: 44/21:53/19, trojky: 17/7:13/2, TH 23/14:29/19, doskoky: 42:44, asistence 21:12, ztráty 12:10 (v poločase 4:6), zisky 5:6, fauly 22:22, body po rychlém protiútoku: 10:0, body hráčů mimo základní pětku: 41:19, čtvrtiny: 15:13, 24:6, 17:19, 21:25

vloženo: 03.01.2013 23:50 / přečteno: 9479x