DRUHÉ VÍTĚZSTVÍ V A1

Od druhé čtvrtiny jsme měli zápas v Ostravě plně ve své režii.

Domácí Ostrava si mohla naděje na dobrý výsledek dělat jen v části první čtvrtiny a na začátku druhé desetiminutovky. V deváté minutě dokázali domácí stáhnout nepovedený úvod 2:10 na rozdíl dvou bodů 16:18. Ovšem necelé dvě minuty na konci první čtvrtiny patřily zcela našim hráčům. Nejprve ztrestal osmý faul Ostravanů dvěma trestnými hody Rančík a pak se za tři body prosadili Efevberha a Carter. Z desetibodového manka si domácí nic nedělali. Když zjistili, že mají na svém kontě osm faulů, dalo se předpokládat, že ve druhém poločase už bude píšťalka rozhodčích o něco méně slyšet a vsadili na agresivnější obranu. Skutečně do konce prvního poločasu se odpískal na straně domácích jen jeden faul (minutu a půl před koncem). Hned na úvod druhé čtvrtiny se domácím povedlo sedmi body v řadě upravit na 23:26 a mohlo být ještě hůř, protože Hutníci potrestali technickou chybu naší lavičky jen jednou šestkou a neproměněným útokem. Kdyby byli maximálně úspěšní, mohli se dostat do vedení. Na „kdyby“ se nehrál ani zápas 2.kola nadstavbové skupiny A1, a proto za námi stále trochu pokulhávali. Tříbodový rozdíl se udržel ještě necelé dva minuty a pak se začal opět zvyšovat. Po Pomikálkově dunku na devět bodů a necelé tři minuty před koncem prvního poločasu opět na deset, to když se po vzorovém přenesení míče po trojkovém oblouku dostal na finální střelu dnes bodově disponovaný Tweety Carter. Potom ještě Drew vyškolil Pelikána, který se našeho pivota snažil dva tři metry před košem „vycukat“. Když Rosťa předvedl taneček zleva doprava a zprava doleva, Drew si na něj počíhal a ukázkově mu narazil čepici hluboko do čela. Rado z následného útoku navýšil na 41:29. Dvě a půl minuty před koncem poločasu se prosadil Drew a trenér Medvecký si vzal druhý oddechový čas. Po něm Barnes vyslal na náš koš z perimetru pěkný air ball a Tweety na druhé straně ukázal, jak se z dálky střílí – průběžný stav 29:46. Po jedné šestce Welsche jsme se dostali do nejvyššího vedení prvního poločasu o 18 bodů. Pětačtyřicet minut před koncem prvních dvaceti minut se na hru nemohlo koukat ani světlo v hale a svými skleněnými zbytky zasypalo část naší střídačky. Komisař utkání tak první polovinu zápasu ukončil a kázal dohrát zbývající čas po přestávce.

V dohrávce prvního poločasu se nakonec domácí vzpamatovali a upravili na 35:47. Týmy si změnily strany a mohl se začít druhý poločas. Nejprve v něm domácí stáhli náskok na deset bodů, ale Tweety pokračoval ve svém trojčení. Za nesportovní faul Dufaulta na najíždějícího Hrubana, domácí zaplatili čtyřmi body (TH + Radův koš), pak přišli díky porušení třívteřinového pravidla pro pohyb v bedně o míč a trestal opět Rado a do třetice se náš slovenský bratr postaral o více než dvacetibodové vedení. Nůžky rozdílu se nejvíce otevřely po další trojce Cartera, který využil akce Rado Rančíka. Rado zaměstnal pozornost bránících hráčů svou snahou o průnik z levé strany a v nejvhodnějším okamžiku přihrál na vyčkávajícího Tweetyho – 45:70. Úplně poslední akce třetí čtvrtiny pomohla našemu trenérovi vyplavit trochu adrenalinu. S klaksonem totiž Dufault proměnil dlouhou dvojku a Neno v rychlé otočce zadupal, jako když Rumcajs shazoval v pohádce žaludy ze stromu. Poslední dějství mohlo začít. Po třech a půl odehraných minutách se konečně na palubovku dostal domácí odchovanec Lukáš Palyza, kterého už od třetí čtvrtiny domácí příznivci vyvolávali do hry. Lukáš se svým nedávným spoluhráčům odvděčil dvěma trojkami z prvních dvou střel během jediné minuty. Trenér Ginzburg při vedení 82:55 začal vypouštět na palubovku zbývající borce – Houšku a se zlomeným nosem hrajícího Pavkoviče. Domácí v závěru dokázali téměř třicetibodové manko srazit lehce nad dvacet.

vloženo: 27.02.2013 23:36 / přečteno: 9493x