POTKAJÍ SE V KOLÍNĚ

POTKAJÍ SE V KOLÍNĚ

V sobotu je pro Nymburk na programu druhý zápas domácí Mattoni NBL. Soupeřem jim bude proměněný tým z Kolín.

V družstvu našeho soupeře v podstatě nezůstal kámen na kameni. Kromě nového titulárního sponzora, kterým je svatební salón Farfallino, změnil Kolín i logo. Do zvířecí smečky Mattoni NBL zařadil nového člena - medvěda. Geneze právě tohoto živočicha v Kolíně je více než jasná. Seriál o medvědech Břetislava Pojara byl dobrou inspirací. 

Kromě těchto nebasketbalových záležitostí má Kolín téměř nový tým. Trenérovi Benáčkovi zbyl u minulé sezony Standa Zuzák a David Machač, všichni ostatní jsou noví. Někteří vlastně zcela noví nejsou. Do Kolína se totiž vrací Chadwick Barnes, který rok strávil v Ostravě a Štefan Ličartovský, který bílo-modrý dres už také oblékal. Do Kolína přestoupili také hráči Martin Sýkora, Ladislav Horák nebo Jan Koranda. V české lize budou mít premiéru Levance Fields, který přichází z Dominikánské republiky, Jozef Treml z Prievidzy, Litevec Vytautas Kamarunas. Dalšími novými hráči budou Petr Holý z našeho bývalého béčka a Pavel Jiránek s Lukášem Horákem.

Našemu trenérovi Kemzurovi budou chybět stejně jako v předchozích dvou zápasech Benda, Simmons a Page. Na začátku sezony, kdy mají hráči ještě dost sil, nebude toto oslabení, doufejme, tak citelné. Větší komplikaci přináší spíše to, že náš tým nebyl v České republice ještě ani 24 hodin před zápasem. Z utkání proti Kalev Tallin se vrátil až dnes před šestou. 

"Zatím jsem ještě neviděl tým Kolína hrát, ale mají několik cizinců a co vím, tak i pár dobrých střelců. Měli hodně času se na náš připravit. zatímco my máme za sebou hodně cestování a zápas v Tallinu. Nebude to jednoduché především z hlediska koncentrace, ale naší povinností je hrát s maximálním úsilím a dovést zápas do vítězného konce," říká z letiště v Tallinu trenér Kestutis Kemzura. 

Zápas začíná pro Kolín v klasický čas 17:45 hodin 
 
vloženo: 11.10.2013 15:53 / přečteno: 6388x
 
« Zpět
SPONZOŘI Facebook
ČEZ
STARLIFE
J&T BANKA
GEOSAN THETA
EPL COND
Velišek  - Podpěra
ADIDAS
LION SPORT
AUTOSALON LOUDA
CAR 4 WAY
Dr. MAX
Renomia
Zepris
VIS
Město Nymburk
Elektro Kutílek
Datonet
DP ComTel
Špára STK
Nota Bene
FALDO
Louda Reality
Crystal Bohemia
Wobenzym
Louda Alform
Inkospor
Barton
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
CASIA TOUR
hala
XXL
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
AGEL
Pivovary Lobkowitz
ONDRÁŠOVKA
Redside
VALBEK
Rozehnal a Kuchař
ZENIT
SPORT
Finance Habitation
SUBTERRA
Sev.en EC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.