TĚŽKÝ ZAČÁTEK, DOBRÝ KONEC

TĚŽKÝ ZAČÁTEK, DOBRÝ KONEC

Nymburský buldozer byl v prvních pěti minutách zápasu zcela zadřený, pak se pomalu rozjížděl, ale ve druhém poločase už svého soupeře před sebou nekompromisně hrnul. 

Nymburk nevstoupil do zápasu šťastně. Po čtyřech minutách už prohrával 14:0, když se konečně poprvé za hosty trefil Radoslav Rančík. Už předtím si vzal trenér Kestutis Kemzura time out, aby zastavil počet narůstajících ztrát a poprvé vystřídal. Kolínu také hodně pomohly tři úspěšné trojky během necelých dvou a půl minut.


Byly to právě trojky, které tvořily základ náskoku Kolína, jehož hráči pálili z této vzdálenosti při každé příležitosti a trefovali i poměrně těžké střely. Za první poločas měli osm úspěšných pokusů z dvaadvaceti. Musel se na ně spoléhat, protože jestli se Nymburku něco dařilo, tak nepouštět soupeře pod koš.


Nymburk pak konečně začal skórovat a do konce první čtvrtiny stáhl ztrátu na sedm bodů. Hodně pomohl Rašid Mahalbašič, který po svém návratu do hry po vystřídání stihl nasázet Kolínu 12 bodů za tři minuty. Jenže po Barnesově další trojce zkraje druhé čtvrtiny byl náskok domácích zase jedenáctibodový.


Rado Rančík ale na druhé straně okamžitě odpověděl stejnou mincí a Nymburk začal ztrátu rychle dotahovat. Mahalbašič stihl do poločasu 18 bodů a po jeho úspěšném pokusu za dva body hosté vyrovnali půl minuty před koncem na 40:40. Vyrovnaný stav trval poměrně dlouhou chvíli, jakoby se ani nikomu nechtělo jít do vedení. Až v posledním útoku Lukáš Palyza vyslal úspěšnou střelou za tři body.


Druhý poločas jsme začali lépe než první. Naši hráči se adaptovali a především přitáhli šrouby v obraně. Domácí jen těžko nacházeli velké hráče a vytratila se úspěšnost střelby. Důvody byly tři. Jednak již zmiňovaná zlepšená obrana našeho družstva. Dalším faktorem byla únava, která tížila stále více nohy a ruce domácích hráčů. A v neposlední řadě účinnější doskok pod našimi vlastním košem. Za první poločas si dokázal Kolín doskočit devět míčů, ve druhém přidal už jen tři.


Na naší straně se začala dařit střelba z postupného útoku, rychlých jsme dnes moc nezahráli. Velice dobré momenty vyjádřené třemi trojkami ze čtyř pokusů, několika dobrými doskoky si připsal Martin Kříž, který tak osvěžil své vzpomínky na loňskou sezonu, kde se do koše v hale Spojů jako hráč Kolína něco nastřílel.


I když se podle průběhu zápasu zdálo, že druhý poločas byl poklidný, domácí nevynechali jedinou příležitost ke střelbě. Nedostávalo si jim však už tolik prostoru jako v první půli a protože jsme si lépe hlídali obranný doskok, už neměli tolik druhých šancí. Tak se dá vysvětlit pouhých 21 bodů za druhých dvacet minut zápasu. Při srovnání stavu první čtvrtiny 25:18 je jasné, že utkání padlo do očekávaného průběhu.


Na straně domácích se tradičně dařilo Davidu Machačovi, který získal double-double už v průběhu třetí čtvrtiny. Nakonec se jako účet zastavil na 16 bodech a 12 doskocích. Na naší straně byl nejen svou výškou vidět Mahalbašič, i když na obranu Davida Machače v první čtvrtině sklidil od trenéra Kemzury hodně kritických slov. Nakonec Rašid přidal k 20 bodům 8 doskoků, 1 blok a šestky 4/4. Lukáš Palyza Rašidovi bodově dýchal na paty s 19 body velice dobrou úspěšností (2b=2/2, 3b=5/4, TH=4/3) a šesti doskoky. A trenér Kemzura vyzdvihl na tiskové konferenci také výkon Martina Kříže (14 bodů, 4 doskoky, 3 získané fauly) a s tím se nedá nic jiného než souhlasit. Martin byl ve druhém poločase žolíkem našeho týmu. 


 
vloženo: 12.10.2013 21:16 / přečteno: 6215x
 
« Zpět
SPONZOŘI Facebook
ČEZ
STARLIFE
J&T BANKA
GEOSAN THETA
EPL COND
Velišek  - Podpěra
ADIDAS
LION SPORT
AUTOSALON LOUDA
CAR 4 WAY
Dr. MAX
Renomia
Zepris
VIS
Město Nymburk
Elektro Kutílek
Datonet
DP ComTel
Špára STK
Nota Bene
FALDO
Louda Reality
Crystal Bohemia
Wobenzym
Louda Alform
Inkospor
Barton
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
CASIA TOUR
hala
XXL
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
AGEL
Pivovary Lobkowitz
ONDRÁŠOVKA
Redside
VALBEK
Rozehnal a Kuchař
ZENIT
SPORT
Finance Habitation
SUBTERRA
Sev.en EC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.