PRVNÍ STOVKU DOSTAL J. HRADEC

Od prvních minut jasný zápas sehrál Nymburk ve svém třetím vystoupení v Mattoni NBL. Jindřichův Hradec porazil 104:43 a připsal si třetí vítězství v domácí soutěži první stobodový příděl. Zůstává tak na prvním místě ligové tabulky.

Domácí trenér Kestutis Kemzura nechal pro páteční zápas odpočívat Rada Rančíka s Jiřím Welschem. Krvavý šrám pod okem nepustil do hry ani Dylana Page a čtveřici chybějících hráčů doplnil rekonvalescent Petr Benda.

Nymburk začal zápas devítibodovou sérii, až pak se trojkou střelecky chytil i soupeř. Náskok v průběhu prvních minut dramaticky nenarůstal. Nymburk se soustředil na precizní zahrávání nacvičených útočných signálů a na obranu. V ní téměř nepropustil míč na podkošové hráče Jindřichova Hradce, soupeř tak byl nucen střílet z perimetru. Šlo mu to ale obstojně. Ze 13 bodů nastřílených v první čtvrtině bylo 12 ze čtyř úspěšných trojek. Domácí však rychle donutili Hradec vyčerpat limit čtyř faulů a i oproti minulým zápasům zlepšené úspěšnosti trestných hodů zatížili konto hostů 26 body.

Ve druhé čtvrtině se rozpálil Pavel Houška, s body se přidal i Tre Simmons, který trefil tři trojky za sebou a Nymburk stihl ještě do poločasu prolomit padesátibodovou hranici a třicetibodový rozdíl ve skóre.

V další části hry začal Nymburk dominovat a jeho akce měly stále častěji exhibiční nádech. Pro statečně bojující Hradec bylo velmi těžké zastavovat jeho rychlé protiútoky, které přicházely často ihned po obranném doskoku. Na konci třetí čtvrtiny vedl domácí tým přesně o 50 bodů.

Přesně sedm minut před koncem skončil zápas pro Martina Rančíka, který nasbíral pět osobních chyb, ale také 13 bodů. Jeho spoluhráči i bez něj nepřestávali polevovat ve vysokém tempu. Trenér Kemzura by nějaké zvolnění ze svého místa u palubovky ani nedovolil. Stý bod poslal do obroučky třicet vteřin před koncem zápasu Lukáš Palyza úspěšnou trojkou.

Statistika:
Nej. střelci: Pavel Houška 26, Tre Simmons 19, Martin Rančík 13, Lukáš Palyza a Rašid Mahalbašič 10 - Pavel Novák 12, Imad Qahwash 11Karel Ausprunk 7.

Úspěšnost střelby: 39/63 (62%) - 15/57 (26%)
Za 3 body: 9/17 (53%) - 6/26 (23%)
Trestné hody: 17/26 (65%) - 7/21 (33%)

vloženo: 25.10.2013 20:46 / přečteno: 8953x