RÁZNÝ VSTUP DO ČTVRTFINÁLE

Basketbalisté Nymburka vstoupili do play off KNBL rázně. Bohemilk Tury Svitavy zdolali v úvodním zápase čtvrtfinále play off 102 – 57. Nejlepším střelcem byl s 19 body Vojtěch Hruban. Nymburk si v zápase pomohl 11 úspěšnými trojkami a z perimetru měl vysokou úspěšnost 52,4%.

Úvodní minuty nabídly vyrovnaný boj. Nymburk se v první čtvrtině dostával do provozní teploty a soupeři se dařilo trestat jeho chyby. Marko Jagodič-Kuridža udělal třeba dvakrát za sebou kroky a tyto ztráty přišly Nymburk na pět bodů. Domácím se v útoku nedařilo, málokdy se dostali k volné střele. Nymburk neprohrál první čtvrtinu hlavně zásluhou Chassona Randla, který proměnil po svém příchodu na palubovku všechny střely kromě jedné šestky. Nymburk vedl po první čtvrtině 18:16.

Ve druhé části už se nymburská mašina rozjela. Domácí si pomohli k lepšímu skóre svou silnou zbraní, na zónu Svitav trefili trojky Randle, Max de Zeeuw i Howard Sant-Roos a Nymburk vedl během krátké chvíle poprvé dvouciferně. Z rotace však na dlouho vypadl Michael Dixon, který si brzy udělal třetí faul. Herní vzestup Nymburka potvrdil už pátou trojkou svého týmu Vojta Hruban. Domácí vyhráli druhou část o 13 bodů a po prvním poločase vedli 44:29.

Pod taktovkou Nymburka se odehrávala i třetí čtvrtina, během níž narostl náš náskok již na 30 bodů. K dosavadním střelcům Nymburka se přidal Hruban, autor devíti bodů v této desetiminutovce. Reprezentačnímu křídlu se zápas povedl. Končil ho s 19 body a 10 doskoky, tedy s double double. Spektakulární byla především jeho smeč chvíli před klaksonem třetí části, na kterou mu nabíjel Sant-Roos. Ten podal také komplexní výkon, stejně jako Jiří Welsch či další hráči. Do závěrečné periody se šlo za stavu 72:41.

Poslední čtvrtina byla již jen o konečném rozdílu ve skóre. Na palubovku se vrátil Michael Dixon, který měl po dlouhém pobytu na lavičce chuť, a tak i on se zapsal na seznam dvouciferných střelců. Stihl to za necelou jednu čtvrtinu. Nymburk nepolevoval v nasazení a tak konečné skóre ukazovalo rozdíl 45 bodů.

Série pokračuje v úterý ve Svitavách a příští pátek opět v Nymburce. Ještě předtím nás čeká důležitý zápas o umístění ve VTB lize. Do Sportovního centra přijede v neděli silný Zenit Petrohrad, čtvrtý tým tabulky. Zápas začíná v 16.00.

Body:

NBK - Body: Hruban 19 (10d, 3a, za 3b 3/5), Randle 16 (4a, za 3b 3/5), Welsch 10 (3d, 5a), Dixon 10 (5d, 3a), De Zeeuw 10 (6d, 2a), Sant-Roos 8 (4d, 6a), Benda 8 (6d), Vaughn 7 (5d, 2a), Peterka 4, Jagodič-Kuridža 4, Kříž 4 (3d) Houška 2.

SVI – Teplý 16, Bašta a Bruinsma 11, Barker 10, Jones 4, Šindelář a Špaček po 2, Doaks 1.

FG 63,1 – 28,6, Trojky 11 – 8 (11/21 – 8/25), TH 15/21 – 9/11, Doskoky 50 – 27, Ztráty 20 – 18.

STAV SÉRIE 1 – 0

vloženo: 08.04.2016 21:02 / přečteno: 7828x