VYO, HOUŠI, PALY, POMI - A TI DALŠÍ

VYO, HOUŠI, PALY, POMI - A TI DALŠÍ

V sobotu nás po dlouhé době čeká domácí zápas v Kooperativa NBL. Do Nymburka přijedou po dlouhé době zase Válečníci z Děčína, aktuálně třetí tým ligového pořadí.

Děčín, náš finálový soupeř z uplynulých dvou ročníků NBL, musí v posledních zápasech odrážet snahy pronásledovatelů z Opavy a USK, aby si uhájil třetí příčku a měl tak možnost se našemu týmu vyhnout v semifinále. Do konce nadstavby A1 zbývají 4 kola, Děčín má náskok dvou bodů, ale rozlosování není úplně pro ně ideální. Určitě by rád sebral nějaké nečekané body, ale my zase věříme, že u nás bude všechno při starém.  

 

Pro oba týmy to bude třicátý sedmý zápas v NBL, který odehrají na palubovce v Nymburce. Z uplynulých třiceti šesti zápasů jsme jich vyhráli 35, když jsme Děčínu pustili jen úplně první zápas v září 2000. Skóre našich domácích zápasů je 3226:2369. V posledních pěti letech nikdy nenastřílel Děčín v Nymburce více než 66 bodů a ve výčtu posledních deseti zápasů najdeme i takové extrémy jako 28 obdržených bodů nebo 39 v posledním vzájemném měření sil.

 

Na palubovce v Děčíně jsou Válečníci daleko úspěšnější. Ze 34 zápasů vyhráli sedm, zpravidla kolem Vánoc. I předposlední utkání, venkovní v základní skupině, jsme museli zachraňovat až v prodloužení. A také poslední zápas v nadstavbové skupině A1 byl vyrovnaný a vyhráli jsme ho až po boji o deset bodů.

 

Pokud trenér Budínský nasadí v jeden okamžik čtveřici hráčů Vyoral - Pavel Houška - Pomikálek - Palyza, bude to jako zápas Nymburk A : Nymburk B. Je pravdou, že se výše jmenovaní hráči v jednom nymburském týmu nikdy nepotkali. „Bude to fajn, když si zahrajeme proti našim bývalým hráčům, ale žádnou velkou motivaci, tedy odlišnou, než kdybych hrál proti jiným hráčům, nemám,“ řekl Martin Kříž, který ale měl možnost se všemi v Nymburce hrát.    

 

Sobotní zápas je prvním z trojice našich nejnáročnějších zápasů (Děčín - Opava - Pardubice), ale jediný z nich odehrajeme na domácí palubovce. „Po týdnu konečně zápas,“ vyjádřil radost Martin Kříž asi za všechny hráče, kteří v posledních době stále jen trénují. „Potřebujeme se zvednout z rozpačitých začátků posledních zápasů a hrát celých čtyřicet minut se stoprocentní koncentrací,“ naznačil Martin Kříž, kde nás v zápasech české ligy tlačí pata.

 

Trenér Ginzburg před zápasem:

Po delší době zase budeme hrát zápas. Už se těšíme, že od příštího týdne se bude hrát dvakrát za týden. Náš soupeř má opět solidní soupisku a opět s výbornou týmovou chemií. Většinu zápasů hrají s velkou agresivitou na obou stranách hřiště. I když je daleko těžší hrát proti Děčínu na jejich palubovce, nemůžeme ani k domácímu zápasu přistoupit nějak vlažně. V hlavách nesmíme mít poslední ligový zápas v Nymburce, který jsme vyhráli tak velkým rozdílem. Od té doby se oba týmy změnily. Nám bude chybět Pavel Pumprla, na straně Děčína je navíc výborný střelec Lukáš Palyza. My chceme v zápase vnutit soupeři náš styl hry s rychlými protiútoky a pozornou obranou.

 
Zápas začíná v sobotu 25.března v 17:00 hodin. 
 
vloženo: 23.03.2017 23:48 / přečteno: 7816x
 
« Zpět
SPONZOŘI Facebook
ČEZ
STARLIFE
J&T BANKA
GEOSAN THETA
EPL COND
Velišek  - Podpěra
ADIDAS
LION SPORT
AUTOSALON LOUDA
CAR 4 WAY
Dr. MAX
Renomia
Zepris
VIS
Město Nymburk
Elektro Kutílek
Datonet
DP ComTel
Špára STK
Nota Bene
FALDO
Louda Reality
Crystal Bohemia
Wobenzym
Louda Alform
Inkospor
Barton
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
CASIA TOUR
hala
XXL
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
AGEL
Pivovary Lobkowitz
ONDRÁŠOVKA
Redside
VALBEK
Rozehnal a Kuchař
ZENIT
SPORT
Finance Habitation
SUBTERRA
Sev.en EC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.