13 TROJKAMI K VÝHŘE V OPAVĚ

Na vítězství v Opavě v poměru 103:82 jsme nemuseli vyvinout maximální úsilí. Rozhodující pro vývoj zápasu a skóre byla druhá čtvrtina, ve které jsme do koše domácích nasypali 40 bodů.

Rozhodující pro naše vítězství byla vyšší úspěšnost střelby z pole. Při podobném počtu vystřelených pokusů jsme do koše dopravili o deset míčů více než soupeř. Trenér Amiel varoval před utkáním před nebezpečnými střelci Opavy z perimetru, ale nakonec se ve vlastním zápase karta obrátila a právě největší rozdíl v úspěšnosti střelby i počtu úspěšných hodů byla v trojkových pokusech. Opava na 9 trojek vyplácala 35 pokusů, my jsme na 13 trojek spotřebovali jen 23 pokusů. Neomylný byl Tony Meier (4/4) a jednu z pěti spálil Geno Lawrence. Geno ukázal i týmovost své hry, když přidělil deset finálních přihrávek a díky 16 bodům získal i double-double.

Horší to s námi bylo na doskoku, i když Opava nemá klasické pivoty, dokázali nás přeskákat 35:31, přičemž rozdíl vznikl na útočném doskoku, kterých měla Opava dvakrát tolik (12:6). Jen za první čtvrtinu si jich připsala pět a byl také jeden z důvodů, proč domácí v první čtvrtině zvítězili. Nakonec si v počtech bodů z druhé šance pomohli domácí 11 body, oproti deseti našim. Naše hlavní zbraň rychlé protiútoky se projevila hlavně až ve druhém poločase a v celém zápase jsme nakonec z rychlého přenesení hry vytěžili 18 bodů.

Na první koš jsme v Opavě čekali dvě a půl minuty. Když Bryon Allen proměnil první lay-up, prohrávali jsme 0:5. Jenže během deseti sekund to bylo už 5:4, když Jirka Welsch vystihl přihrávku Šiřiny a sám svůj brejk dotáhl v další body. V průběhu dalších minut první čtvrtiny se více prosazovali domácí, kteří po necelých sedmi minutách vedli 19:10. Kontaktní trojku a první naši v zápase dal Tony Meier, ale první čtvrtina skončila výhrou domácích 23:17.

První dvě minuty druhé čtvrtiny nám stačily k vyrovnání na 26:26 a další minuta k tomu, abychom vedli 31:26. Kouřil však dvěma trojkami v rychlém sledu poslal svůj tým opět do vedení, ale Geno trojkou poslal do vedení nás. V úseku mezi 14. a 17.minutou jsme dali pět trojek v řadě a rázem se náš náskok dostal až k deseti bodům. Ovšem Dragoun s Jurečkou se postarali o snížení náskoku jen na dva body (43:45). Poslední dvě a půl minuty jsme vyhráli 12:5 a dotáhli jsme poločasové skóre až na 57:48 v náš prospěch. Ve čtvrtině, kdy jsme dali sedm trojek, jsme nastříleli 40 bodů a to je druhá nejproduktivnější desetiminutovka našeho týmu od roku 2000. Dvaačtyřicet bodů jsme nasázeli, shodou okolností také ve druhé čtvrtině v Ostravě 18.prosince 2005 (zvítězili jsme 118:89) a čtyřicet bodů jsme ještě dali doma Svitavám ve třetí čtvrtině v dubnu minulého roku (107:70).

Na začátku třetí čtvrtiny nám opět trvalo 2,5 minuty, než jsme poprvé skórovali a domácí za tu dobu dali sedm bodů. Výsledkem byl téměř vyrovnaný stav (55:57). Pak dal sice koš Sant-Roos, ale trojka Bujnocha nastavila na chvíli nejtěsnější naše vedení 58:59. Nevelký rozdíl se pak na tabuli vyskytoval až do konce čtvrtiny. Ani jednou se rozdíl nedostal nad deset bodů. To se povedlo až po trestných hodech Holta ve druhé minutě poslední čtvrtiny. Hrubanova trojka po Holtově asistenci znamenala v 33.minutě vedení 84:70. Po dalších čtyřech minutách už byl rozdíl téměř dvaceti bodů (72:91). Specialista na trojky v závěru zápasu Matěj Svoboda v poslední minutě upravil na 80:100 a celé utkání ukončil další trojkou Steven Holt.

Body: Dragoun, Kouřil po 12, Bujnoch, Jurečka po 11, Gniadek 10, Šiřina 9, Kvapil 8, Klečka 6, Blažek 3 – Meier 20, Lawrence 16, Hruban, Holt, Sant-Ross po 14, Benda 8, Welsch 6, Allen, Kříž po 4, Svoboda 3, fauly: 18:17,  TH: 13/15:10/14, dvojky: 21/37:27/46, trojky: 9/35:13/23, doskoky: 35:31, čtvrtiny: 23:17, 25:40, 20:18, 14:28

vloženo: 30.03.2017 09:00 / přečteno: 7528x