BYLI JSME DOBŘE PŘIPRAVENÍ

Ke střeleckému koncertu proti Opavě jsme se ještě vrátili v krátkých rozhovorech s hráči našeho týmu.

Tomáš Vyoral

Čekali jste lehký zápas?

Opava hraje dobrý basket a jejich výsledky to ukazují. My jsme k tomu zápasu přistoupili opravdu dobře a jasně jsme jim ukázali, že v téhle sezoně nás porazit bude hrozně těžké.

Porazit soupeře v souboj o 1.místo o 38 bodů, je asi více než jsi čekal…

Výsledek odpovídá hře. Utkání bylo především o našem tempu a o našem nasazení v útoku a obraně.

Co bylo naší největší zbraní?:

Dvanáct vyrovnaných hráčů, kteří mohou nastoupit v jakékoliv minutě a na výkonu družstva se to moc neprojeví. Opava má takových hráčů sedm nebo osm.

Dnes jsme porazili Opavu jejich zbraní - trojkami…

Ano, dneska nám to docela padalo (souhlasné pokyvování hlavou). Pomáhalo nám, že jsme rychle doskočil balón a hned vyráželi do protiútoku. Tím jsme nacházeli volné pozice i na perimetru.

Proč jsme tak dlouho čekali na stovku?

Nevím (smích). Všechno byly otevřené střely, šlo o to je jen proměnit.

Petr Benda

Na soupeře jsme byli dobře připravení. Znali jsme jeho silné a slabé stránky a snažili jsme se toho co nejvíce využít. Nehráli jsme bez chyb, ale nebylo jich tolik, aby nějak ovlivnili průběh natož konečný výsledek. Od začátku jsme diktovali tempo hlavně na útočné polovině a na obranné polovině jsme dodržovali pokyny trenéra. Bylo to docela lehké vítězství, o které jsme se však museli zasloužit sami.

Jak se hrálo Tobě jako pivotovi proti malé sestavě soupeře?

Pokud pivot vydrží běhat s malými hráči soupeře, tak se do hry i zapojí (smích). Pamatuju, jak na začátku druhého poločasu hra byla hodně rychlá, běhali jsme nahoru dolu a po pěti minutách jsem toho měl plné kecky. Nebyl jsem sám (smích). - kdo byli ti další, Petr diplomaticky neprozradil.

Kendrick Ray

Opava je teď s námi nejlepší tým Kooperativa NBL, mají to 5:0 … no vlastně teď už 5:1 (smích). Opava se neporazila sama, my jsme přišli připravení a odcházíme se zaslouženou výhrou.

Byl zápas lehčí nebo těžší, než si předpokládal?

Žádný zápas není lehký, možná jsem čekal, že bude delší dobu vyrovnané skóre, ale o vítězi utkání jsem vůbec nepřemýšlel, to bylo jasné.  Zvlášť když jsme se dnes dobře trefovali a měli dobrou obranu.

Jsi překvapen z tak velkého bodového rozdílu na konci zápasu?

Ani ne, měli jsme dobře přečtený jejich styl. Jejich silnou stránku, což jsou trojky, jsme eliminovali. Poté už to bylo na nás, jak se vypořádáme s naší ofenzivní hrou … a ta se nám vedla na výbornou.

Co bylo naší výhodou?

Byli jsme na tom fyzicky lépe. Prostřídalo se 11 hráčů, kteří na hřišti předvedli maximum, a soupeř měl problémy s tím nás stíhat do rychlých protiútoků, které nám dnes vycházely.

vloženo: 29.10.2017 20:09 / přečteno: 7485x