KAŽDÝ KOŠ POMÁHÁ

KAŽDÝ KOŠ POMÁHÁ

Český basketbal po roce opět pomáhá. Kluby Kooperativa NBL, Česká televize, Konto Bariéry a generální partner nejvyšší mužské soutěže pojišťovna Kooperativa v březnu spojí síly a společně budou pořádat sbírku na pomoc dvěma mladým slečnám. Náš klub se zapojí v nadcházejícím utkání proti Pardubicím.

Celý měsíc vybírají hráči a kluby mezi sebou finanční prostředky pro Terezu z Oseka (26 let) a Renátu z Miletic (28 let), které postihla meningoková infekce, po níž mají amputované dolní končetiny, Tereza dokonce i některé prsty na ruce. Cílem sbírky je přispět Tereze na automobil, který využije k cestám za studiem VŠ, a Renátě na invalidní vozík a protézy.


„Jsem rád, že basketbalisté tradičně pomáhají. Oficiální charita Každý koš pomáhá, která je společným projektem českého basketbalu s Českou televizí, se stala již tradiční a pevnou součástí každé basketbalové sezony. Bez ní by ročník Kooperativa NBL snad ani nebyl kompletní,“ usmívá se předseda Asociace ligových klubů Tomáš Kotrč.


Podle něj je důležité, že se akce Každý koš pomáhá už potřetí v řadě spojí s Kontem Bariéry: „Tohoto partnerství si velmi vážíme. Pomáhá nám naplňovat pilíře, na kterých naší charitu stavíme. Chceme deklarovat maximální průhlednost celé akce. Díky této spolupráci si každý může být jistý, že vybrané peníze skončí tam, kde pomohou nejvíce.“


Forma příspěvku do společného fondu zůstává stejná jako v minulých letech. Každý z 12 klubů Kooperativa NBL si vybral jeden březnový domácí zápas, ve kterém každý z jeho hráčů přispěje za svůj bod 10 Kč a klub 100 Kč. Celý březen mohou fanoušci posílat dárcovskou SMS ve tvaru DMS SPORTBEZBARIER 30 na číslo 87 777. Cena jedné DMS je 30 Kč, příjemce pomoci obdrží 29 Kč.


Se svým dílem pomoci přichází i generální partner NBL. Pojišťovna Kooperativa bude celý březen odměňovat povedené akce v rámci statistiky atraktivity Kooperativa Faktor. Za každou smeč přispěje 500 Kč a za každý alley-oop 1 000 Kč.


„To je pro nás skvělá zpráva. Kooperativa touto iniciativou dává najevo, že jí basketbalové prostředí není cizí a chce se zapojit do společného projektu, který šíří dobro. Vloni takto Kooperativa Faktor přinesl příjemci přes 50 000 Kč,“ oceňuje Kotrč. A dodává: „Letos už máme na kontě 26 000 Kč díky Kooperativa Faktoru z vánoční All Star Game.“ Kooperativa totiž svou pomoc odstartovala už při tradiční akci na konci loňského kalendářního roku.


„Považujeme za velmi důležité, aby partnerství Kooperativy s Českou basketbalovou federací mělo kromě jiného i přesah do společenské odpovědnosti firmy. Projekt Každý koš pomáhá je toho důkazem. A právě proto se již třetím rokem k tomuto projektu připojujeme ve formě peněžního příspěvku. Velký důraz klademe také na náš speciální projekt Kooperativa Faktor, která má za cíl motivovat hráče k lepším a atraktivnějším výsledkům a přinést tak i vyšší peněžní obnos těm, kteří to potřebují. Jsme rádi, že takové projekty můžeme podpořit,“ uvedla manažerka sponzoringových projektů pojišťovny Kooperativa Alexandra Přibylová.


„Děkujeme každému, kdo se jakýmkoliv způsobem zapojí do pomoci. Vážíme si kladného přístupu hráčů i klubů. Nedílnou součástí vždy byli fanoušci, díky nimž se finální částka pravidelně šplhá na zásadní pomoc pro příjemce. Pomůže každá odeslaná DMS. Věřím, že i letos všichni ukážeme, že basketbalisté mají velké srdce,“ přeje si Tomáš Kotrč úspěch projektu.


Průběžný stav vybraných prostředků bude prezentován na webech cbf.cz a nbl.cz a také na sociálních sítích Český basketbal nebo Kooperativa NBL.

 
vloženo: 18.03.2018 08:34 / přečteno: 3159x
 
« Zpět

Kalendář

DOMAVENKUAKCE
PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    
SPONZOŘI Facebook
ČEZ
STARLIFE
J&T BANKA
GEOSAN THETA
EPL COND
Velišek  - Podpěra
ADIDAS
LION SPORT
AUTOSALON LOUDA
CAR 4 WAY
Dr. MAX
Renomia
Zepris
VIS
Město Nymburk
Elektro Kutílek
Datonet
DP ComTel
Špára STK
Nota Bene
FALDO
Louda Reality
Crystal Bohemia
Wobenzym
Louda Alform
Inkospor
Barton
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
CASIA TOUR
hala
XXL
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
AGEL
Pivovary Lobkowitz
ONDRÁŠOVKA
Redside
VALBEK
Rozehnal a Kuchař
ZENIT
SPORT
Finance Habitation
SUBTERRA
Sev.en EC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.