TISKOVÁ ZPRÁVA K TRENÉRSKÉMU ŠTÁBU

TISKOVÁ ZPRÁVA K TRENÉRSKÉMU ŠTÁBU

Čerství patnáctinásobní mistři ČR prodloužili smlouvu s hlavním trenérem Orenem Amielem jeho asistentem Aleksandrem Sekuličem a kondičním trenérem Ricardasem Reimarisem na další dvě sezony.

„Vážíme si jejich práce a výsledků klubu nejen v českých soutěžích, ale také na evropské basketbalové scéně. Proto jsme se rozhodli na prodloužení smlouvy na následující dva roky všem třem členům realizačního týmu. Domníváme se, že úspěch přinesla především poctivá práce všech tří členů trenérského štábu. Výsledky klubu, jeho vnímání v Evropě i individuální růst hráčů tomu odpovídají. Těší nás pochopitelně, že styl hry, kterým hráči v této sezoně hráli, našel převážně pozitivní ohlasy mezi našimi fanoušky. I to je pro nás důležité, protože basketbal se hraje především pro diváky. Věříme, že trenérům i v dalších letech připravíme ty nejlepší podmínky pro práci, abychom i nadále jako klub figurovali v popředí českého basketbalu a podporovali i nadále prestiž našeho klubu na mezinárodní scéně," řekl k novým kontraktům Ondřej Šimeček.

 

„Je mi ctí, že mohu prodloužit svůj vztah s tak skvělou organizací jakou je Nymburk na další dvě sezony. Ta další bude již moje sedmá v nymburských barvách. Není pro mě větším oceněním, než právě toto prodloužení smlouvy. Vypovídá to především o velké důvěře obou stran. Jsem velice potěšen, že mohu pokračovat ruku v ruce s mými kolegy koučem Sašou Sekuličem a kondičním trenérem Ričardasem Reimarisem. Všichni se moc těšíme na nové výzvy, které jsou před námi a na splnění všech budoucích cílů dohromady s těmi nejfantastičtějšími fanoušky,“ potěšilo trenéra Orena Amiela.

 

Oren Amiel je v pořadí osmým hlavním trenérem Nymburka za osmnáct ligových sezon. Do Čech přišel v sezoně 2010/11 jako asistent nynějšího reprezentačního trenéra Ronena Ginzburga. Po dvou letech, kdy izraelskou dvojici vystřídali Litevci Kemzura a Kuncaitis, se Oren do Česka znovu vrátil jako asistent Ginzburga. Krátce po začátku letošní sezony se po odchodu Ronena Ginzburga k reprezentaci na plný úvazek stal hlavním koučem týmu ČEZ Basketball Nymburk. Oren Amiel má s týmem Nymburka zkušenosti s Adriatickou ligou, VTB ligou, Eurocupem i Champions League.

 

Aleksander Sekulič přišel do Nymburka ve stejný čas, kdy se Oren Amiel stal hlavním koučem. Čtyřicetiletý Sekulič, slovinský basketbalový trenér z Lublaně, je mimo jiné asistentem aktuálních mistrů Evropy ze Slovinka. Zde pracuje pod vedením Igora Kokoškova, který se stal trenérem týmu NBA Phoenix Suns. Kokoškov je první trenér v NBA vůbec, který se nenarodil v Severní Americe.

 

Ricardas Reimaris je kondičním trenérem v Nymburk už od roku 2013, tedy pět let, když do středních Čech přišel společně se svými krajany Kemzurou a Kuncaitisem. V poslední době byl také kondičním trenérem rakouského reprezentačního výběru.

 
 
 
vloženo: 25.05.2018 15:23 / přečteno: 8131x
 
« Zpět
SPONZOŘI Facebook
ČEZ
STARLIFE
J&T BANKA
GEOSAN THETA
EPL COND
Velišek  - Podpěra
ADIDAS
LION SPORT
AUTOSALON LOUDA
CAR 4 WAY
Dr. MAX
Renomia
Zepris
VIS
Město Nymburk
Elektro Kutílek
Datonet
DP ComTel
Špára STK
Nota Bene
FALDO
Louda Reality
Crystal Bohemia
Wobenzym
Louda Alform
Inkospor
Barton
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
CASIA TOUR
hala
XXL
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
AGEL
Pivovary Lobkowitz
ONDRÁŠOVKA
Redside
VALBEK
Rozehnal a Kuchař
ZENIT
SPORT
Finance Habitation
SUBTERRA
Sev.en EC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.