V BELGII SE NÁM LÍBÍ

Naši hráči si prodloužili pobyt v Belgii o další den, protože dnes porazili Chimki Moskva a postupují do zítřejšího finále kvalifikační skupiny.

Druhé kolo kvalifikace připravilo našim basketbalistům těžkého soupeře, favorita celé kvalifikační skupiny, tým Chimki Moskevská oblast. První poločas byl z říše snů. Moskvané skórovali ze hry až v úplném konci první čtvrtiny a to už prohrávali 21:5. Ani druhý poločas nepřinesl změnu. Naši i nadále velice dobře stříleli a ještě lépe bránili. Poločasový rozdíl 27 bodů (49:22) dával tušit hodně bouřlivou reakci trenérů v šatně. Ruský Buran skutečně zabral na plné obrátky, Loncar, Kelati a Quinn se činili jak mohli. Chimki se přiblížili na 8 bodů, tedy dokázali umazat skoro dvacet bodů z našeho náskoku. Po jedenadvacátem bodu Loncara (v 32.minutě) se Chimki přiblížilo na rozdíl čtyř bodů (58:54), ale Tre Simmons nebezpečně dotírajícího soupeře uzemnil pěti body (dvojka a trojka), ale Moskva to rozhodně nechtěla vzdált. Nicméně vzdált se nechtěl ani Pampi, který v této krizové situaci přidal pět bodů. Tre rozvlnil síťku koše trojkou a opět jsme vedli dvouciferným rozdílem (71:59). Do konce zápasu zbávaly necelé čtyři minuty. Za stavu 75:65 přidal Tre pátou trojku v zápase a soupeři vzal skoro s definitivní platností naději na úspěch. Po dvou zoufalých trojkách Kelatiho se sice Chimki dostaly na deset bodů ztráty, ale to už na časomíře ubíhala poslední minuta.

V neděli čeká na naše hráče domácí Spirou Charleroi, jehož dres obléká Jiří Welsch. Spirou v prvním kole vydřelo vítězství nad Donětskem (71:69 - Welsch 13 bodů - nejlepší střelec) a ve druhém kole si poradili s německou Albou Berlín 74:63 (Welsch 9 bodů).

Zítra od 19 hodin je matematika jasná - kdo vyhraje, stává se euroligovým týmem.

vloženo: 01.10.2011 22:39 / přečteno: 11104x