CO BUDOU HRÁT?

Jaké týmy nás čekají v základní skupině VTB ligy víme, ale jaké evropské soutěže tato družstva budou hrát, vám prozradíme dále.

CSKA Moskva bude startovat v Eurolize, jelikož je držitelem dlouhodobé licence A. V nejvyšší evropské soutěži bude také startovat Prokom Gdyňa, držitel licence B.

Přímo do hlavní skupiny Eurocupu byl zařazen tým Lokomotiv Kubáň Krasnodar. Z kvalifikace o Euroligu „spadly“ do základní skupiny Eurocupu dva týmy. Oba dva týmy bojovaly do poslední chvíle o postup a vyřazeny byly až v posledním možném zápase. Ano, jedním z těchto týmů je Nymburk, který podlehl ve třetím zápase domácím Charleroi. Druhým klubem je Lietuvos Rytas Vilnius, který domácí prostředí nevyužil a prohrál v rozhodujícím zápase 63:71 s Galatasarayem Istanbul. Z druhé strany, tedy z kvalifikace, se do Eurocupu pro sezonu 2011/12 probojovaly ve dvouzápasové kvalifikaci dva týmy. Tým s Rado Rančíkem Azovmash Mariupol sice na zápasy s Ventspilsem remizoval 1:1, ale celkově na skóre postoupil. První zápas ve Ventspilsu prohrál Azovmash 74:75, ve druhém doma zvítězil přesvědčivě 79:65. Druhým týmem vzešlým z kvalifikace je Spartak Petrohrad. Ten oba zápasy s kyperským ETHA Engomis vyhrál, na Kypru 60:59 a doma 83:64.

V naší skupině zbývají dva týmy, a to Jenisej Krasnojarsk a Minsk-2006. Obě družstva mají za sebou první zápasy kvalifikace o pohár EuroChallenge. Minsk-2006 odehrál první zápas v gruzinském Tbilisi proti Sukhumi a prohrál ho 78:94. V odvetě 11.října tak má, co dohánět. Podobně je na tom Jenisej Krasnojarsk, které si první zápas kvalifikace o EuroChallenge odbylo na Dálném Východě ve Vladivostoku a prohrálo se Spartakem Primorye vysoko 58:75. Trenér hostů Karadžič prohlásil po utkání: „Přijeli jsme do Vladivostoku jen dva dny po zápasech v Litvě. Zpočátku to vypadlo dobře, ale ve druhé čtvrtině naše obrana nefungovala a bylo jasné, kdo vyhraje.“ Průběh čtvrtin jeho slova potvrzuje 17:16, 33:9, 6:19, 19:14. Jenisej se dostal na začátku 4.čtvrtiny na dostřel devíti bodů (58:49), ale za nedlouho prohrával opět o 22 bodů. Před dalším zápasem tak nemá družina s Krasnojarsku žádnou dobrou pozici. Ještě jedna perlička na závěr, zápas ve Vladivostoku rozhodoval Ivo Dolinek.

Pokud shrneme naši skupinu VTB ligy, tak se můžeme těšit na 2 Euroligové týmy, na 4 EuroCupové (+ Nymburk). Zda budou poslední dva týmy hrát nějakou evropskou soutěž, si musíme počkat ještě týden.

vloženo: 06.10.2011 01:22 / přečteno: 13122x