AKTUÁLNĚ Z PETROHRADU

Stav po první čtvrtině 21:18. Poločas 44:39. Třetí čtvrtina 70:56. Konečný výsledek 86:71. (ve fotogalerii jsou fotografie ze zápasu)

Utkání je poplatné jeho důležitosti. Oba týmy hrají trochu nervózně. Začali jsme lépe a do 3.minuty jsme byli v lehkém vedení, pak dal dvě trojky Lichoděj a od té doby stále náskok dotahujeme. V první čtvrtině jsme dali čtyři trojky, z toho tři do nepostavené obrany. Na naší straně se daří Wilsonovi, který proměnil dva těžké trojkové pokusy, na straně soupeře skóruje především Lichoděj 10 bodů a Halperin 6 bodů. Izraelský rozehrávač dal nejen několik důležitých bodů, ale hlavně je důležitým pro organizaci hry domácích.
Ve druhé čtvrtině pokračuje hitparáda trojkových pokusů ze strany domácích. V polovině druhé čtvrtiny už mají na kontě 8 trojek z 12 pokusů (snad jim to nevydrží). Petrohrad byl už v devítibodovém vedení, ale magickou desítku ještě nepřekročil. Aktuálně nás bodově drží Pavel Pumprla 14 bodů (trojky 3/4).
Ve třetí čtvrtině se vedení domácích poprvé přehouplo přes deset bodů. Na první snahu o odpoutání Spartaku jsme ještě stačili zareagovat. Domácí, na rozdíl od nás,  pokračovali v solidní střelbě z tříbodového prostoru a náskok se dostal až na 15 bodů. Spartakovci proměnili mnoho těžkých střel i přes ruce našich hráčů. Sice se ani v této části zápasu neprosadil díky přemotivovanosti Patrick Beverley, nedokázal dobře plnit roli rozehrávače, ale nahradili ho Halperin a Strelnieks. Třetí čtvrtinu jsme bohužel prohráli největším rozdílem devíti bodů 17:26.
Po dvou minutách čtvrté čtvrtiny jsme ztráceli už 17 bodů (celkově vlastně 21). Díky Simmonsovým dvěma trojkám a Wilsonově koši jsme se přiblížili na rozdíl 11 bodů (78:67). Další dvě trojky se nám už nepodařilo proměnit a soupeř si i tři minuty před koncem zápasu držel dvouciferný odstup a to vydrželo až do poslední vteřiny zápasu. Rovněž poslední čtvrtina skončila vítězstvím domácích, a proto i celý zápas vyhrál Spartak, který postupuje jako první do moskevského Final Four. Pro nás eurocupová sezona končí.
Čtvrtiny: 21:18, 23:21, 26:17, 16:15