SPOUSTA VÍTĚZSTVÍ

O víkendu byli doma hrající týmy Basketbalového centra Nymburk (starší minižáci, kadeti i junioři) stoprocentně úspěšní. (Ve fotogalerii najdete ze všech sobotních zápasů fotografie).

Play-off proti sedmému týmu základní skupiny rozehráli junioři do 19 let. V obou utkáních se naplnila slova trenéra Pavla Beneše, že zápasy ve vyřazovací části nejsou vůbec jednoduché a že se při nich stírají rozdíly v umístění družstev po základní části. Družstvo BC Vysočina z Jihlavy přijelo s velkým odhodláním ukořistit v Nymburce vítězství.

V sobotním zápase skončila první čtvrtina smírně stejně jako třetí. Sudé čtvrtiny jsme získali pro sebe my a tím i celý zápas. V první části jsme byli po většinu času ve ztrátě, která byla nevýrazná do šesti bodů. Ve druhé čtvrtině jsme získali až desetibodové vedení (34:24) dvě a půl minuty před koncem prvního poločasu. Také zpočátku třetí desetiminutovky jsme rychle získali dvouciferný náskok (43:32), ten se ale stejně rychle skoro rozplynul (43:40), ale do posledního období jsme vstoupili s vedením získaným ve druhé čtvrtině. Minuta a půl na úvod čtvrté čtvrtiny se nesla na křídlech euforie. Získali jsme zdánlivě rozhodující náskok 13 bodů (60:47), ale hosté byli pouze nalomeni, nikoliv zlomeni. Košem Novotného a hlavně dvěma trojkami Pavla Píchy Vysočina zle dotírala (60:55). Obrovskou energii vliv do žil skomírajícího týmu trojkou kapitán Jakub Tomášek.  Opět jsme odskočili na osm a později na deset bodů a u takového rozdílu už utkání zůstalo. Konečný výsledek 73:63.

V neděli bylo utkání stejně vyrovnané jako v sobotu. V první čtvrtině jsme nejvíce vedli o sedm bodů (16:9), ale v poslední minutě se Vysočina trojkou vrátila na dostřel. Ve druhé čtvrtině byl chvíli rozdíl čtyři body, ale většinou se pohyboval +/- dva body a poločas skončil smírně 28:28. Po změně stran se šesti body blýskl nejlepší střelec utkání Martin Kříž, dva body přidal Jurjevič, a protože celý tým pracoval dobře v obraně, narostl náš náskok na osm bodů (36:28). Hosté stejnou šňůrou vyrovnali na 36:36 a pak se zase harmonika zápasu natáhla na naši stranu.  V poslední čtvrtině se už naše vedení pohybovalo většinou ve dvouciferných výšinách a cenné druhé vítězství jsme uhájili. Konečný výsledek 67:59.

U19

O vyrovnanosti všech duelů svědčí výsledky ostatních dvojzápasů. Suverénní lídr základní skupiny USK Praha se až nečekaně trápil s BCM Moravská Ostrava (72:58 a 61:59!), Sokol Pražský si se Sršni z Písku poradil 85:69 a druhé utkání je na programu v pondělí večer. Čtvrté Pardubice doma prohráli dvakrát s JBC Brno (79:85 a 81:89). O víkendu 14. a 15.dubna jsme na programu odvety na palubovkách hůře umístěných týmů. Pro postup do Final 4 musí tým získat tři vítězství z pěti zápasů.

V sobotu a neděli dokončili svou soutěž také kadeti B. Posledními dvěma soupeři byly Kralupy a Benešov.  Stejně tak jako v předchozích šestnácti zápasech nenašli přemožitele, i když Kralupy vzdorovaly podstatně více než Benešov. (Kralupy 68:46 a Benešov 103:32)

U17B

V sobotu dvěma zápasy pokračovaly boje žáků do 13 let ve skupině o 5. až 8.místo, kde startuje družstvo žáků věkem do 12 let. Soupeř z Kladna přijel na poslední chvíli a navíc ještě pouze v počtu, který znemožňoval střídání. Proti přeplněné střídačce domácích to byl velký kontrast. Obě utkání skončila přesvědčivým vítězstvím domácích (o 50 – 80:30 a o 84 – 108:24). Ve hře Nymburka byly k vidění pěkné kombinační akce, solidní doskok, ale možná až příliš často se od trenérek domácích ozývalo „tak už konečně dejte koš!“. Družstvo nyní na apríla dopoledne změří síly s A-týmem a pak se bude v klidu připravovat na kvalifikační turnaj o Národní finále žáků do 12 let. Kvalifikace se na programu o víkendu 14./15.dubna v Nymburce a o postup budou bojovat týmy Nymburka, Berouna, Kolína a Brandýsa.

U13 B

Ze známých výsledků družstev hrajících venku uveďme vítězství žáků do 15 let v Opavě 87:67 i Ostravě 75:63 a vítězství juniorek do 19 let v Mladé Boleslavi 50:31.

vloženo: 26.03.2012 02:43 / přečteno: 10001x