V ITÁLII ZŮSTÁVÁME

Díky dnešnímu vítězství nad Oostende v poměru 83:65 postupujeme do dalšího kola kvalifikace o Euroligu, kde se potkáme s domácím Cantú (doplněn krátký komentář k 2.zápasu).

Utkání bylo dlouhou dobu vyrovnané. Belgičané sice po velkou část zápasu zaostávali, ale v celém prvním poločase to bylo jen pár bodíků. V polovině třetí čtvrtiny se dostali dokonce do tříbodového vedení (52:55). Z našeho krátkého podřímnutí nás po time outu vzbudil trojkou Houška (55:55), výborným slalomem Hruban (57:57) a naposledy bylo vyrovnáno dvě a půl minuty před koncem třetího dějství (59:59). Pak se opět prezentoval Pavel Houška po Hrubanově vniknutí a následném shození na trojku (62:59). Krátce před koncem třetí čtvrtiny jsme vedli o osm bodů 68:60. Trenér Ginzburg byl určitě rád, ale vrásky na čele mu dělaly čtyři osobní chyby Taylora, Pavkoviće i Abramse!!
Poslední čtvrtinu jsme začali výbornou týmovou obranou a skvělou střelbou Abrams. Časový úsek mezi jeho posledním bouchnutím v driblinku a odhozením míče při střelbě se vejde hravě do sekundy. Žádný obránce nedokázal ani zareagovat a už viděl, jak se míč nese nad jeho hlavou směrem ke koši. Když v čase 32:22 v časové tísni limitu pro postupný útok proměnil AJ trojku, vedli jsme 74:62 a byli jsme opravdu na koni. A když po minutě a půl přidal Houška svou třetí trojku ve druhém poločase, bylo skoro rozhodnuto (77:62). Zkušeně jsme si pak v posledních čtyřech minutách náskok udrželi, i když ke konci pro pět faulů chyběli Abrams i Taylor.

Vývoj skóre
vývoj skore
 Grafické srovnání statistik
statistika

V druhém dnešním utkání porazilo favorizované Cantú Lukoil Sofia, ale rozhodně to nebylo jednoznačné vítězství. Bulharský tým se držel až do poslední dvouminutovky. Ještě 2:02 před koncem zápasu ztrácel po trojce Heatha pouze tři body (80:77). Domácí však se třemi tisícovkami diváků v zádech úkol splnili.
V první čtvrtině byli s mírným náskokem domácí hráči, ve druhém si role obrátili a ve vedení, také mírném, byli hosté. Poločas skončil nejtěsnějším rozdílem jednoho bodu 47:46 (v našem zápase to bylo 44:43). Třetí čtvrtina byla až nápadně podobná té naší z utkání proti Oostende. Do 25.minuty bylo díky výbornému začátku ve vedení Cantú. Úsek mezi 25. a 27.minutou ovládli posléze poražení. Na počátku čtvrté čtvrtiny si vítězný tým vytvořil devítibodový náskok, ale pak podobnost s naším zápasem končí. Zatímco my jsme náskok posilovali, Cantú o něj skoro přišlo.
V takovém kvalifikačním turnaji však není důležitá výše vítězství, proto nás ve čtvrtek čeká opět náročný zápas bez ohledu na to, zda Cantú prohrálo větším nebo menším rozdílem než my.