KVALIFIKACE PRO NÁS KONČÍ

Ve druhém utkání kvalifikace jsme s domácím Cantú prohráli o šest bodů a pro nadcházející sezonu nás čeká Eurocup.

O osudu utkání rozhodly dva úseky, ve kterých se domácím podařilo ubránit naše útočné snahy. Nejprve to bylo v první čtvrtině mezi čtvrtou a sedmou minutou, kdy jsme osmi body vřadě dali Cantú možnost po nervózním začátku se uklidnit. Na začátku druhé čtvrtiny se náskok domácích vyšplhal na 28:19, al po Hrubanově odvážném průniku a Taylorově trojce jsme zažehli plamen vzdoru. Polínka přiložil Tapoutos a po jeho trojce jsme vedli 31:28. Do čtyřbodového vedení 34:30 jsme se dostali po trojce Abramse. V poslední minutě padly tři trojky, jedna Abramse a dvě hráčů Cantú, což znamenalo stav 44:43 pro nás.
Ještě 4 minuty po začátku druhého poločasu byl stav vyrovnaný 52:51 pro nás, ale domácí začal zle tlačit na naši rozehrávku, najednou nám chyběly rychlé protiútoky a domácí se začali pomalu vzdalovat. Dvouciferný náskok stihli ještě do konce třetí čtvrtiny (68:57). Na úvod posledního dějství padly do našeho koše dvě trojky a domácí už začínali slavit. My jsme je však přesvědčili, že je to účet bez hostinského. AJ z dobrých osmi metrů naší desátou trojkou zahájil šest minut před koncem zápasu stíhací jízdu. Po ztrátě přidal Palyza další trojku a rázem to bylo jen o deset (77:67). Domácí ještě na chvíli museli odložit oslavy. V posledních dvou minutách jsme zaznamenali 7 bodů řadě a 12 vteřin před koncem jsme ztráceli už jen šest bodů. Dokonce jsme měli míč... Bohužel poslední střelu jsme neproměnili a prohráli jsme 83:89.
Z utkání jsme odešli se vztyčenou hlavou. Domácí jsme přinutili vydat mnohem více energie, než si před turnajem mysleli, že jim k vítězství nad námi bude stačit,“ shrnul zápas Michal Ježdík.
Více najdete v komentáři k utkání

Vývoj skóre v zápase
Vývoj zápasu proti Cantú
 Porovnání obou týmů
statistika zápasu s Cantú

Ve druhém zápase porazil Le Mans ruský tým Unics Kazaň 86:78, po čtvrtinách 22:20, 20:18, 16:23 a 28:17. Ve finále kvalifikace se utká francouzský La Mans a italské Cantú. Poražený, stejně tak jako všichni poražení z kvalifikace budou v této sezoně hrát v Eurocupu. Losování proběhne na konci příštího týdne.

Do Euroligy nakonec pronikl náš přemožitel a největší favorit z Cantú, když ve finále porazil Le Mans 80:66

vloženo: 27.09.2012 20:07 / aktualizováno: 28.09.2012 23:05 / přečteno: 9573x