OSM BODŮ OD FIBA EUROPE CUPU

OSM BODŮ OD FIBA EUROPE CUPU

Prohrou v Bambergu 71:78 se nám definitivně stáhla roleta letošní evropské sezony. Po již dávno zmařeném postupu do play-off BCL jsme dnes ztratili možnost zahrát si FIBA Europe Cup.

U našich západních sousedů jsme dokázali zvítězit ze třech čtvrtinách - první, třetí a čtvrté, ale neuspěli jsme ve druhé a to tak výrazným rozdílem, že převážil všechny naše dílčí desetiminutové úspěchy. Během utkání, zhruba čtyři minuty před koncem, jsme průběžně ve FEC byli. V souběžně hracích zápasech Dijon vedl nad Jeruzalémem a současně Fuenlabrada nad Lietkakelisem. A to byla přesně ta kombinace, která nás posouvala do FEC i v případě prohry. Jenže ve Španělsku i Francii se skóre otočilo a pak už jsme potřebovali pouze výhru.

 

Utkání jsme nezačali špatně. Na rozdíl od domácích, kteří na úvod pálili třikrát za tři body, jsme zakončovali z kratší vzdálenosti. Prvních šest bodů nastřílel Boči, pokaždé z jiné situace. Teprve za stavu 0-6 se trefil jednou Bamberg. Střeleckou štafetu převzal Vojta, který přidal sedm bodů, po jeho trojce byl stav 4-11. Dalšími dvěma rychlými trojkami přispěl Alex Davis k našemu sedmibodovému vedení 19-12. Jenže pak se podle očekávání probudili i domácí a snížili na 19:23 po první čtvrtině. Po druhé trojce domácích ve druhé čtvrtině se Bamberg dostal poprvé v zápase do vedení. Naposledy bylo vyrovnáno v  17.minutě po layupu Petra Bendy (33-33). Jenže dvě trojky daly opět domácím sebedůvěru a nás zakryly psychickou dekou. Když se k tomu přidaly na konci prvního poločasu dvě ztráty, domácí se dostali do vedení o deset bodů. Bamberg oproti prvnímu poločasu výrazně zlepšil procento střelby, a byť byl ve vedení jen 6 minut, bylo jejich vedení desetibodové. My jsme byli bodově lepší 13 minut, ale jen o sedm bodů na úvod první čtvrtiny.

 

Na úvod druhého poločasu jsme zkoušeli lechtat střeleckou štěstěnu při pokusech z perimetru, ale úspěšní jsme nebyli. Přesně nestříleli ani domácí, a když se k tomu přidá ještě po dvou ztrátách každého týmu, není divu, že se 2,5 minuty ve třetí čtvrtině skóre nepohnulo. První se zapsal mezi střelce druhé půle Vojta Hruban z čáry trestných hodů. Stále jsme se však nedostali na rozdíl menší než sedm bodů. Bamberg lépe bránil na perimetru, nebyli jsme schopni si vypracovat volnou pozici a uspěli jsme jen jednou trojkou ze šesti pokusů. Trenér Amiel zkoušel různé sestavy, ať už se dvěma nebo jedním pivotem, ale nic nevedlo k nějakému výraznému narušení průběhu utkání. Domácí už vedli o 12 bodů dvě minuty před koncem třetí čtvrtiny. To se nám díky Hrubanovým čtyřem bodům podařilo snížit. Bohužel za 10 minut jsme byli schopni srazit jen dva body z náskoku domácích.

 

V poslední čtvrtině nejprve upravil Wright na 59-53, ale vzápětí přišla chyba v obraně, snadné dva body pivota Alexandera zpod koše. A když po zisku dokončil Taylor útok, prohrávali jsme zase o deset, a to ještě Taylor nedal bonusovou šestku. Nicméně Wright znovu atakoval koš, a když pak Alex získal míč a Vojta po asistenci Pampiho zakončil, bylo to po 33 odehraných minutách 63-57. Teprve po dvou minutách upravil Geno na 63-59. Domácí ani potom neposunuli další minutu a půl své skóre dál, a kdyby Geno volnou trojku proměnil, mohli jsme být hodně, hodně blízko. Jenže místo toho jsme neubránili útok Zisise. Stále jsme viděli možnost se přiblížit a ještě otočit zápas v postupový stav. Bojovali jsme, ale soupeř hrál takticky dobře. Definitivní stop vystavil Hickman trojkou na 70-63. Možná kdyby Martin Peterka svou trojku z protiútoku proměnil, mohla naděje ještě žít dál. Trojka nakonec přišla z rukou Hrubana ovšem až 39 sekund před koncem a znamenala jen úpravu na 76-71.

 

Body: Rubit 13, Zisis 11, Hickman, Heckmann, Olinde a Harris po 8, Alexandes a Kulboka 6, Taylor 4, Stuckey a Schmidt 3 - Hruban 25, Lawrence 11, Davis 9, Bohačík 8, Wright 7, Benda 5, Pumprla 3, Peterka 2, Myers 1, střelba za 2 body: 32/15:34/15, trojky: 26/10:30/7, TH: 22/18, 26/20, doskoky: 34:44, asistence: 23:15, ztráty: 13:14, fauly: 26:22, čtvrtiny: 19:23, 27:13, 13:15, 19:20

 
vloženo: 07.02.2019 01:34 / přečteno: 5936x
 
« Zpět
SPONZOŘI Facebook
ČEZ
STARLIFE
J&T BANKA
GEOSAN THETA
EPL COND
Velišek  - Podpěra
ADIDAS
LION SPORT
AUTOSALON LOUDA
CAR 4 WAY
Dr. MAX
Renomia
Zepris
VIS
Město Nymburk
Elektro Kutílek
Datonet
DP ComTel
Špára STK
Nota Bene
FALDO
Louda Reality
Crystal Bohemia
Wobenzym
Louda Alform
Inkospor
Barton
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
CASIA TOUR
hala
XXL
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
AGEL
Pivovary Lobkowitz
ONDRÁŠOVKA
Redside
VALBEK
Rozehnal a Kuchař
ZENIT
SPORT
Finance Habitation
SUBTERRA
Sev.en EC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.