ZAČÍNÁ FINÁLE VTB LIGY

V Rusku se bude od pondělí rozhodovat, kdo se stane vítězem VTB ligy pro ročník 2012/13.

Jasno bude nejpozději v neděli 9.června, kdy je v plánu poslední pátý zápas finále play-off, do kterého se probojovaly týmy CSKA Moskva a Lokomotiv Kubáň. Je však možné, že se finále skončí dříve, hraje se totiž jen na tři vítězné zápasy.

První finalista Lokomotiv Kubáň věděl o tři dny dříve než jeho soupeř o tom, že má na dosah zlatou medaili z VTB ligy. Jednak začínal semifinále o den dříve než druhá dvojice, ale hlavně si poradil se Žalgirisem Kaunas 3:1 na zápasy.

V prvním zápase sice Žalgiris na domácí palubovce vysoko vyhrál (80:53), ale druhý den se karty rozdávaly z jiného paklíku a Lokomotiv zaskočil svého soupeře jednoznačným vítězstvím 83:65. Další zápas v Krasnodaru byl vyrovnaný a po většinu zápasu byli hosté mírně vpředu. Ve 29.minutě byl stav 54:52 pro Žalgiris, ale v jedenatřicáté už 61:55 pro domácí. Necelé dvě minuty před koncem měl Lokomotiv k dobru jen šest bodů, ale svůj náskok uhlídal (82:72). Ve čtvrtém utkání byli domácí již před svým soupeřem od 5.minuty. Nejvíce se Žalgiris přiblížil na konci prvního poločasu, když prohrával 27:32. Pak ale ztratil kontakt zcela a prohrál o dvaadvacet  62:84.

Ve druhé semifinálové dvojici mezi CSKA Moskva a Chimki Moskevská oblast se rozhodovalo až v maximálním počtu pěti zápasů. V prvním utkání vyhrálo domácí Chimki o tři body (83:80) když si celou dobu drželo nepatrný náskok do 10 bodů.  Ve druhém zápase si hlídali vedení pro změnu hosté z CSKA, ve druhé čtvrtině se vyhouplo až na 13 bodů. Ve 28.minutě však byla plichta 52:52, ale v dalším průběhu se do vedení dostali opět favorité. I když domácí Chimki dotahovalo, jak se dalo, zvítězilo CSKA 74:72. Ve třetím zápase bylo relativně vyrovnaných prvních 12 minut, pak se naplno ukázala síla CSKA především v obraně a CSKA vyhrálo 61:47. I čtvrté utkání se vyvíjelo podobně jako třetí, jen domácí CSKA nebylo tak výrazně vpředu. Po třiceti minutách byl stav 64:52, ale ve 34.minutě už vedlo Chimki 67:66 a vedení si uchránilo až do posledního hvizdu (77:75). Rozhodující zápas byl v prvním poločase vyrovnaný, poločasový stav byl 37:37. Ve 27.minutě vedli hostující hráči CSKA jen o čtyři 49:45, ale na konci třetí čtvrtiny byl stav už 59:47. Z tohoto náskoku už CSKA nedovolilo, aby se soupeř vymanil, naopak ho navýšil až na konečných 87:64.

Finále startuje na palubovce CSKA v pondělí 3.6. v 19:00 hodin místního času.

vloženo: 01.06.2013 13:42 / přečteno: 8108x