KVALIFIKACE O LIGU

Jako poslední se do bojů o postup do ligy (extraligy) zapojili hráči kategorie U15.

Kvalifikační turnaj se odehrál v Hradci Králové během neděle 26.5. Tým byl složen z hráčů, kteří si v minulé sezóně tuto kategorii zkusili a doplněny hráči z kategorie U14. Mise byla velmi úspěšná a vysokými výhrami se týmu podařilo postoupit přímo z prvního místa.

BC Vysočina – BCM Nymburk 46:101

V prvním utkání nás čekal soupeř, se kterým jsme se již setkali. Věděli jsme, jak soupeř hrál předešlé utkání s domácím Hradce Králové a uvědomovali jsme si jeho únavu. Po hodině a půl byl nucen nastoupit proti nám a tak pokyny byly jasné – hrát co nejrychleji a soupeřovi únavy využít. To se povedlo na výbornou, když jsme po šesti minutách vedli 15:0. Vysoké tempo hry jsme udržovali po celé utkání a soupeři se výsledkově vzdalovali. Možnost ukázat se v zápase dostali všichni hráči a nikdo nezklamal. Naopak někteří hráči mile překvapili. Po jasný výhře bylo jasné, že o přímý postup se utkáme s domácími, kteří Vysočinu porazili o 4 body.

Body: Šiler 19, Vejvar 15, Krumpolec 14, Tejček 10, Pýcha 9, Novák a Mikyska po 8, Mareš 6, Švarc a Zdobinský 4, Pavlíček 2.

BCM Nymburk – Sokol Hradec Králové 89:49

Po zápase s vysočinou jsme se dostali do stejné situace jako Jihlavský tým. Museli jsme nastoupit hodinu po konci utkání k zápasu s domácím týmem. Pokyny byly stejné – co nejrychleji rozhodnout. Soupeř se nás ovšem nezalekl, v prvním poločase jsme získali oproti minulému utkání pouze 11 bodů náskoku. Výborným vstupem do poločasu druhého jsme však rozhodli. Stav po 3. čtvrtině (65:35) byl více než pohodlný. V závěru utkání hráči nepolevili a hráli až dokonce a vybojovali výhru o 40 bodů. Vítězství nám zajistilo první místo ve skupině a přímý postup do ligy U15 v sezóně 2013/2014. Vyhnuli jsme se tak druhému kolu, kde by na nás čekalo družstvo Děčína případně Klatov.

Body: Šiler 16, Vejvar 14, Krumpolec 13, Mikyska 12, Zdobinský 10, Mareš 7, Tejček a Švarc po 6, Pýcha 3, Novák 2.

vloženo: 31.05.2013 13:38 / přečteno: 9147x