NYMBURK ČEKÁ RUSKÝ SUPERTÝM

NYMBURK ČEKÁ RUSKÝ SUPERTÝM

Lokomotiv Kubáň Krasnodar je dalším soupeřem nymburských basketbalistů ve VTB lize. Poblíž Černého moře na ně čeká absolutní Top team evropského formátu, vedoucí ve své euroligové skupině.

Lokomotiv má letos ve skupině Euroligy za soupeře týmy Maccabi Tel Aviv, Panathinaikos Atény, Laboral Kutxa Victoria, Crvena Zvezda Bělehrad a Lietuvos Rytas Vilnius. Přesto po sedmi kolech míří za postupem, zatím z prvního místa. Nymburk se tak jede do Krasnodaru poměřit s aktuální evropskou špičkou, což dokázal posledním vítězstvím ve Vilniusu.


Ve VTB lize ale Krasnodar už dvakrát ze šesti zápasů klopýtl. Zajímavé je, že pokaždé doma, kde dal v obou případech jen těsně nad 50 bodů. Jeho čtyři vítězství jsou z venkovních palubovek a to je pro Nymburk určitý signál, že Lokomotiv se umí doma s papírově slabšími týmy trápit.


„Chceme tam odvést maximální výkon a přivézt domů slušný výsledek. Je fakt, že nejsme favorité a výhra by pro nás byla velkým bonusem. Chceme s nimi držet krok co nejdéle. Pokud půjdeme do poslední čtvrtiny s tím, že je máme v hratelné pozici, pak už se může stát cokoliv,“ uvedl za hráče Vojtěch Hruban.


Jádro Kubáně tvoří Rusové, doplnění dvěma Litevci a dvěma hráči z bývalé Jugoslávie. Velkou roli v týmu má americká trojice Marcus Williams, Richard Hendrix a Derrick Brown, který je nejlepším střelcem týmu. „Musíme si ale dát pozor na všechna jména, která budou na soupisce. O to to pro nás bude složitější. Bude to opravdový test, jak na tom momentálně jsme,“ řekl Vojtěch (celý rozhovor s ním přineseme zítra).


Do zápasu bohužel na straně Nymburka nezasáhne nová posila Vlado Ilievski. Makedonec, který se ihned po příchodu stal důležitou součástí týmu trenéra Kestutise Kemzury, neodletěl s týmem kvůli problémům s ruskými vízy.


I přes dvě domácí porážky se Krasnodar drží na třetím místě ve skupině za Kazaní a Rytasem. Nymburk je zatím osmý a letos ho čekají ještě tři zápasy. Do play off postoupí příští rok nejlepších šest týmu z každé skupiny.

 
vloženo: 30.11.2013 17:03 / přečteno: 7229x
 
« Zpět
SPONZOŘI Facebook
ČEZ
STARLIFE
J&T BANKA
GEOSAN THETA
EPL COND
Velišek  - Podpěra
ADIDAS
LION SPORT
AUTOSALON LOUDA
CAR 4 WAY
Dr. MAX
Renomia
Zepris
VIS
Město Nymburk
Elektro Kutílek
Datonet
DP ComTel
Špára STK
Nota Bene
FALDO
Louda Reality
Crystal Bohemia
Wobenzym
Louda Alform
Inkospor
Barton
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
CASIA TOUR
hala
XXL
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
AGEL
Pivovary Lobkowitz
ONDRÁŠOVKA
Redside
VALBEK
Rozehnal a Kuchař
ZENIT
SPORT
Finance Habitation
SUBTERRA
Sev.en EC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.