VÝHRA VENKU JE NĚCO NAVÍC,

VÝHRA VENKU JE NĚCO NAVÍC,

a doma povinnost, vyprávěl po zápase se Saratovem Darius Washington, který kmital na palubovce v obraně i útoku. Za svůj pobyt na hřišti stihl dvacet bodů, ale také byl stínem vlasatého rozehrávače Fortsona.

Co byl klíč k vítězství?

Za naším vítězstvím je zlepšená obrana a přechod k rychlým protiútokům ve druhém poločase. Vypracovali jsme si lepší střelecké pozice, trefovali jsme koše a tím jsme získali rozhodující náskok.

 
Kdo ze soupeřů vám dělal největší problémy?

Jejich hru dobře řídil Fortson. Jako scorera jsme ho celkem ubránili, ale vytvářel situace hlavně pro Petersona, který nás především v prvním poločase ničil. Jak všichni viděli, nasázel nám za prvních 20 minut 20 bodů. Pak jsme ho ubránili a už dal jenom osm. Nenechali jsme ho tolik střílet zvenku, odkud byl hodně nebezpečný. Nepříjemnosti nám dělali také jejich vysocí hráči pod košem, hlavně na doskoku.

 

Fortsona jsi bránil většinou ty a zdálo se, že jsi na něj byl dobře připravený. Souhlasíš?

Je to opravdu dobrý hráč. Umí zakončit z různých pozic a stíhá výborně tvořit hru pro ostatní. Skvěle posouvá míč do vymezeného území a v tom jsme mu chtěli zabránit. Nenechali jsme ho hrát jeho hru a to byl také jeden z důvodů naší výhry.

 
Jak důležitá je tato výhra pro další zápasy?

Hodně moc. Každý klub si chce především chránit vlastní palubovku. Vítězství venku je něco navíc. Očekáváme, že letošní sezona bude hodně vyrovnaná, proto je důležití doma neprohrávat. To se nám teď dvakrát za sebou podařilo.

 

Co víte o Oldenburgu, našem úterním soupeři v Eurocupu?

Zatím nic moc. Víme, že je to hodně dobrý německý tým. Musíme bojovat stejně jako dnes. Mají výhodu, protože přijedou odpočatí, zatímco my jsme hráli v neděli a v úterý znovu, takže si moc neodpočineme. Musíme se připravit, jak nejlépe umíme. Nečeká nás lehký zápas. Na druhou stranu někdy je lepší mít zápasový rytmus, než odpočinek. Doufám, že budu připraven
 
vloženo: 20.10.2014 15:03 / přečteno: 6382x
 
« Zpět
SPONZOŘI Facebook
ČEZ
STARLIFE
J&T BANKA
GEOSAN THETA
EPL COND
Velišek  - Podpěra
ADIDAS
LION SPORT
AUTOSALON LOUDA
CAR 4 WAY
Dr. MAX
Renomia
Zepris
VIS
Město Nymburk
Elektro Kutílek
Datonet
DP ComTel
Špára STK
Nota Bene
FALDO
Louda Reality
Crystal Bohemia
Wobenzym
Louda Alform
Inkospor
Barton
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
CASIA TOUR
hala
XXL
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
AGEL
Pivovary Lobkowitz
ONDRÁŠOVKA
Redside
VALBEK
Rozehnal a Kuchař
ZENIT
SPORT
Finance Habitation
SUBTERRA
Sev.en EC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.