NA OLDENBURG DO TIPSPORT ARENY

NA OLDENBURG DO TIPSPORT ARENY

V úterý 21. října mají nejen pražští fanoušci možnost znovu vidět špičkový evropský basketbal. Dva dny po vítězství ve VTB lize nad Saratovem přivítá jedenáctinásobný český šampion ČEZ Basketball Nymburk v holešovické Tipsport areně v prvním domácím utkání Eurocupu německý tým Ewe Baskets Oldenburg. Zápas začíná v 18:45.

Nymburk otevřel sezonu v Eurocupu soubojem ve francouzském Nancy. Nyní ho čeká v této soutěži první zápas před vlastními fanoušky v Tipsport areně, která už druhou sezonu patří mezi jeho domácí prostředí. V tomto soutěžím ročníku se tu jako první představí Oldenburg.


„Vracíme se do haly, kde se nám v minulé sezoně zejména v Eurocupu velmi dařilo a kde jsme odehráli několik skvělých zápasů se špičkovými evropskými týmy. Chtěl bych opět pozvat všechny nejen pražské fanoušky, aby nás přišli proti Oldenburgu podpořit v našem boji o vítězství,“ láká kouč Nymburka Kestutis Kemzura diváky do Tipsport areny.


S Oldenburgem se jediný český zástupce v druhé nejprestižnější soutěži Evropy ještě nikdy v historii nestřetl. Německý klub má bohatou historii počínající rokem 1954. O pět let později postoupil do nejvyšší německé ligy, ve které v roce 2009 získal zatím svůj jediný mistrovský titul. Následující sezonu na základě toho okusil i Euroligu.


Oldenburg se ve velmi kvalitní Bundeslize umisťuje na předních příčkách. V roce 2013 si zahrál finále a letos podlehl v semifinále 2:3 na zápasy pozdějšímu mistru z Mnichova. Evropských pohárů se tradiční německý klub účastní pravidelně od roku 2008. V roce 2013 získal bronz v poháru Eurochallenge a v minulé sezoně zůstal těsně za postupovými branami základní skupiny Eurocupu s poměrem vítězství a porážek 5:5.

 
vloženo: 20.10.2014 12:27 / přečteno: 8585x
 
« Zpět
SPONZOŘI Facebook
ČEZ
STARLIFE
J&T BANKA
GEOSAN THETA
EPL COND
Velišek  - Podpěra
ADIDAS
LION SPORT
AUTOSALON LOUDA
CAR 4 WAY
Dr. MAX
Renomia
Zepris
VIS
Město Nymburk
Elektro Kutílek
Datonet
DP ComTel
Špára STK
Nota Bene
FALDO
Louda Reality
Crystal Bohemia
Wobenzym
Louda Alform
Inkospor
Barton
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
CASIA TOUR
hala
XXL
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
AGEL
Pivovary Lobkowitz
ONDRÁŠOVKA
Redside
VALBEK
Rozehnal a Kuchař
ZENIT
SPORT
Finance Habitation
SUBTERRA
Sev.en EC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.