3x3 V REPUBLIKOVÉM FINÁLE

3x3 V REPUBLIKOVÉM FINÁLE

Vyvrcholení letošních krajských turnajů v basketbalu 3x3 mezi středními školami se uskutečnilo v rámci republikového finále 15. a 16. října v Jindřichově Hradci. Tohoto turnaje se účastnily nejlepší týmy z celé České republiky, mezi kterými nechyběli ani hráči BA Nymburk, kteří reprezentovali nymburské Gymnázium.

Jelikož z krajského kola postoupily dva týmy Gymnázia Nymburk, měla škola hned dvojí zastoupení v turnaji. Za tým Gymnázium Nymburk “A“ nastupoval Theodor Dlugoš, Patrik Sarna, Adam Bubeník a Martin Kolář. Za tým Gymnázium Nymburk “B“ to byl Martin Šiler, Mikuláš Vitek, Lukáš Nečas a Eduard Kotásek. 

Týmy byly rozděleny do dvou základních skupin po pěti týmech, kde se utkal každý s každým. Po slavnostním zahájení se rozběhly utkání ve skupinách. Oba naše týmy v průběhu dne procházely skupinami bez porážky, jediné zaváhání přišlo v posledním utkání dne, kdy “B“ tým prohrál s hráči Gymnázia Litoměřice 12-14, což znamenalo druhou příčku ve skupině. “A“ tým prošel skupinou bez porážky. První hrací den jsme tedy ukončili 4:0 “A“ tým se skóre 72:39  a 3:1 “B“ tým se skóre 71:43.

Po skončení prvního hracího dne jsme navštívili utkání mužské Kooperativa NBL mezi domácími Lions Jindřichův Hradec a BC Kolín. 750 diváků vytvořilo výbornou atmosféru a naši hráči si mohli vychutnat nejvyšší tuzemskou soutěž z jiného prostředí, než je to domácí v Nymburce.

Druhý hrací den jsme zahájili vyřazovací boje plní odhodlání na nejvyšší příčky. Především “B“ tým chtěl napravit zaváhání z utkání s Litoměřicemi a tak si hned v úvodu poradil s týmem z Jihlavy 14:10 a “A“ tým s hráči z Nové Paky hladce 21:10, což oba týmy posunulo do semifinále. Před další částí vyřazovacích bojů se podařilo vyřešit zmatek kolem sestavení semifinálových dvojic a tak “A“ tým nastoupil proti Děčínu s konečným výsledkem 21:17 a “B“ tým si v napínavém utkání  poradil s Brnem 13:11, kdy vydařená koncovka zajistila postup do finále.  Finále tedy svedlo proti sobě dva nymburské týmy. Rychlé vedení nymburského áčka, které si pohlídalo výsledek až do konce stanovilo republikového vítěze v poměru 18:9. Gymnázium Nymburk si tedy zajistilo nejlepší možné umístění, kdy oba týmy obsadili 1. a 2. příčku v republikovém finále. Mimo týmových úspěchů si také Gymnázium Nymburk připsalo individuální ocenění pro Edu Kotáska, který vyhrál soutěž ve střelbě za tři body s 8 proměněnými střelami z 10 pokusů.

Konečné pořadí:
 1. Gymnázium Nymburk "A"
 2. Gymnázium Nymburk "B"
 3. Gymnázium M. Lercha Brno
 4. EOA Děčín
 5. Gymnázium J. Jungmana Litoměřice
 6. Gymnázium Jihlava
 7. Gymnázium V. Nováka Jindřichův Hradec
 8. Gymnázium a SOŠ Nová Paka
 9. SPŠD Plzeň
 10. Gymnázium Litoměřická Praha
 
vloženo: 21.10.2014 10:51 / přečteno: 8131x
 
« Zpět

Kalendář

DOMAVENKUAKCE
PoÚtStČtSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
SPONZOŘI Facebook
ČEZ
STARLIFE
J&T BANKA
GEOSAN THETA
EPL COND
Velišek - Podpěra
ADIDAS
LION SPORT
AUTOSALON LOUDA
CAR 4 WAY
Dr. MAX
Renomia
Zepris
VIS
Město Nymburk
Elektro Kutílek
Datonet
DP ComTel
Špára STK
Nota Bene
FALDO
Louda Reality
Crystal Bohemia
Wobenzym
Louda Alform
Inkospor
Barton
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
CASIA TOUR
hala
XXL
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
AGEL
Pivovary Lobkowitz
ONDRÁŠOVKA
Redside
VALBEK
Rozehnal a Kuchař
ZENIT
SPORT
Finance Habitation
SUBTERRA
Sev.en EC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.