ÚSPĚŠNÝ VÍKEND AKADEMIE

ÚSPĚŠNÝ VÍKEND AKADEMIE

Junioři U19 v extralize zvládli o víkendu oba domácí zápasy, napůl byli úspěšní v lize žáci U15 i záložní tým juniorů U19B a minižáci do 13 let rozsekali v krajském přeboru Kolín.

V prvním zápase extraligy juniorů U19 proti Slavoji Litoměřice se domácí tým rozjížděl pomalu, i když si vedení stále držel. Osm bodů v poločase však neodpovídalo přání trenérů. Ve třetí čtvrtině zapnuli naplno a pokles koncentrace v poslední části zapříčinil jen kosmetickou úpravu konečného výsledku. Nedělení zápas proti baště mládežnického basketbalu USK Praha byl vyrovnanější, přesto Nymburk stále byl o chloupek vpředu především výbornou obranou.

Jasným lídrem obou zápasů byl Svoboda, který nastřílel dohromady 64 bodů. Muziku tvrdili také Dlugoš se Senohradským. V zápase proti USK odehráli výbornou obranu Bakule a Rykl.

 

Junioři U19B v lize nejprve zvítězili nad Karlovými Vary a pak prohráli s Chomutovem. 

 

Žáci do 15 let v Ústí díky nátlakové obraně a rychlým protiútokům už na začátku zápasu domácí rozebrali. Kdyby se však Akademici nedopouštěli nepřesností, mohl být rozdíl ještě vyšší. V neděli proti loňskému vítězi Mistrovství ČR to měli naši kluci podstatně těžší. Bojovnost a snaha se o výsledek sportovně poprat na favorita nestačilo.

 

Minižáci U13 čekali v krajském přeboru proti Kolínu vyrovnanější zápas, ale nakonec o vítězi v obou zápasech nebylo od počátku zápasu pochyb. Na palubovku se tak dostalo všech 15 hráčů a vždy čtrnáct jich skórovalo.

 

Podrobnější komentáře k zápasům najdete zde a fotografie ze sobotních zápasů U19A a U19B najdete ve fotogalerii

 

Výsledky žen včetně fotografií ze sobotního zápasu krajského přeboru žen „C“ najdete na stránkách www.zeny.basket-nymburk.cz

   
 
vloženo: 21.10.2014 16:43 / přečteno: 5908x
 
« Zpět
SPONZOŘI Facebook
ČEZ
STARLIFE
J&T BANKA
GEOSAN THETA
EPL COND
Velišek  - Podpěra
ADIDAS
LION SPORT
AUTOSALON LOUDA
CAR 4 WAY
Dr. MAX
Renomia
Zepris
VIS
Město Nymburk
Elektro Kutílek
Datonet
DP ComTel
Špára STK
Nota Bene
FALDO
Louda Reality
Crystal Bohemia
Wobenzym
Louda Alform
Inkospor
Barton
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
CASIA TOUR
hala
XXL
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
AGEL
Pivovary Lobkowitz
ONDRÁŠOVKA
Redside
VALBEK
Rozehnal a Kuchař
ZENIT
SPORT
Finance Habitation
SUBTERRA
Sev.en EC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.