MINIMÁLNĚ STŘÍBRO

I ve druhém zápase dokázali naši junioři zvítězit a probojovali se do souboje o zlatou medaili s USK Praha.

JBC Brno – BCM Nymburk 73:87 (21:17, 27:29, 51:59)
Odpolední horká Folimanka přivítala oba poražené páteční týmy a měla doplnit další políčko neúplné tabulky turnaje F4. Podle zápisu domácí JCB Brno nastoupilo v základní sestavě: Slanina, Hrabovský, Šiška, Pavlíček, Šanák. Hosté z Nymurka: Horák, Kříž, Tomášek, Jurjevič, Šebek. Utkání otevřel Slanina jedním úspěšným trestným hodem 1:0 a pak začal minisouboj mezi brněnským Šiškou, kterého nezastavilo ani drobné zranění na čele, a nymburského Jurjeviče. Po sedmi a půl odehraných minutách svítilo na tabuli skóre 14:14 a oba dva zmiňovaní již nastříleli 10 bodů.
V závěru čtvrtiny přistoupily oba týmy k zónové obraně. V posledních dvou minutách se Brnu podařilo mírně odskočit na 21:17, na čemž měl největší podíl Šiška s 15 body. Nebýt chyby v posledním útoku mohli brněnští vést větším rozdílem, ale Jurjevič svým 13 bodem udržel rozdíl ve skóre na čtyřech bodech.
Do druhé čtvrtiny vstoupil Nymburk s větším nasazením, které také vyústilo v třetí osobní chybu Müllera. Souboj Šišky a Jurjeviče pokračoval dál (družstva 23:19, Šiška:Jurjevič 17:15). V utkání se stále trápil nymburský Kříž, kterému se nedařilo vstřelit body ani z čáry trestných hodů a měl do 14 minuty pouze jedno úspěšné zakončení. V druhé polovině druhého hracího období se bodový příděl na obou stranách zastavil a družstva spíše bojovala a vytvářela chybu za chybou. Až závěrečná dvouminutovka opět umožnila „stolkařům“ změnit pohled na světelnou tabuli a do šaten se šlo za stavu 27:29 (Šiška:Jurjevič 19:17).
V páteční večer rozhodovaly o utkáních vstupy do druhých poločasů, proto se očekávalo, jak se oba týmy vyrovnají s velkým dusnem v hale a narůstající únavou. Bitva na palubovce pokračovala. Pod košem začal úřadovat brněnský Šanák a osmi body odpovídal na dvě úspěšné trojky nymburského Šebka 35:37. Po třetí trojce v řadě, tentokrát Jurjeviče odskočil Nymburk na pětibodový rozdíl. Utkání začala v třetí čtvrtině rozhodovat úspěšná střelba z trojkové a dlouhé vzdálenosti, po pěti bodech Tomáška se rozdíl zvýšil na 11 bodů 37:48 a Brno se snažilo utkání zvrátit poradou při oddechovém času. V 27. minutě hry se Šiška dostal na 21 bodů, ale snajperská střelba Nymburka za tři body pokračovala 39:51.
Úspěšná střelba za tři body držela Nymburk stále v bezpečném odstupu více jak 10 bodů, na čemž měl velký podíl Tomášek 66:52 (4 úspěšné trojky, do této doby 17 bodů). První tři minuty posledního dějství zlomily poslední odpor Brna a ani po oddechovém čase se JCB již nepodařilo vrátit do utkání 52:70. K Šiškovi s 36 body se nepřidal výrazněji nikdo ze spoluhráčů a nymburská dvojice Jurjevič – Tomášek dovedla Nymburk k dalším dvěma cenným bodům.
Vítězný Nymburk měl ve svém středu čtyři hráče, kteří nastříleli dvojciferný počet bodů (Jurjevič 30, Tomášek 23, Šebek 13, Stegbauer 10) oproti třem brněnským (Šiška 36, Šanák 14, Hrabovský 10). Nymburk byl úspěšnější za tři body 7:4, i ve střelbě za dva body 52 % : 42 %. Soupeře přehrál i na útočném doskoku, kde získal 13 míčů. Nymburk produkoval také kolektivnější pojetí hry, které bylo podpořeno 18 asistencemi, proti 6 brněnským.

body: Šiška Ondřej 36, Šaňák Richard 14, Hrabovský Marian 10, Pavličík Ivo 5, Slanina Prokop 5, Müller Martin 2, Šimeček Ondřej 1, Barák Martin 0, Grečynskyj David 0, Líčeník Marek 0, Šula Daniel 0 - Jurjević Eddi 30, Tomášek Jakub 23, Šebek Dominik 13, Stegbauer Lukáš 10, Kříž Martin 4, Pae Alain 4, Horák Ondřej 2, Matějka Robin 1, Nový Patrik 0, Petřivý Dominik 0, Plešingr Martin 0, Vida Michal 0; střelba 3b.: 18/4:17/7 střelba 2b.: 44/22:45/25TH: 28/17:27/16 doskoky: 34:32 chyby: 21:24;

vloženo: 28.04.2012 20:59 / přečteno: 9131x