STŘÍBRNÍ JUNIOŘI

Nymburští hráči na Mistrovství ČR nakonec získali stříbrné medaile, když ve finále podlehli obhájcům prvenství týmu USK Praha 59:99.

Prohra ve finále je vždy nepříjemná, protože už chybí opravdu jen pověstný krůček. Dnes však vícenásobní mistři juniorské kategorie z USK Praha byli od druhé čtvrtiny lepším týmem. Stříbrná medaile a druhé místo v České republice je pro náš klub úspěch, který před sezonou nikdo nečekal. Už jen postup do play-off byl největším úspěchem klubu, postup do Final Four laťku ještě zvedl a konečné druhé místo je pro nováčka extraligové soutěže fantastické.

Ve finále začali domácí rozpačitě a po celou první čtvrtinu byl zápas vyrovnaný. V prvních šesti minutách jsme byli v mírném vedení, ale pak promluvila dnes největší zbraň domácího USK Lukáš Feštr. Dvěma trojkami a jedním dvoubodovým košem otočil vývoj zápasu. USK se dostalo do čtyřbodového vedení, ale hlavně získalo střeleckou jistotu. Do druhé části jsme šli se ztrátou tří bodů, což vůbec nic neznamenalo, ale v poločase jsme ztráceli dvaadvacet bodů! Domácí měli ve druhé čtvrtině famózní střelbu, v podstatě neminuli koš, naopak naši se proti obraně špatně prosazovali především z vnitřního prostoru. Po většinu třetí čtvrtiny se rozdíl ve skóre pohyboval lehce nad dvaceti body, v poslední části už naši unavení hráči přenechali iniciativu domácím a ti už v pohodě svůj náskok navyšovali.

Při vyrovnané střelbě za dva body 41/21 : 43/19, byli domácí úspěšnější z dálky (trojky 20/10 : 19/6). Nebetyčný rozdíl byl ve střelbě trestných hodů. Pro nás byly skutečně za trest. Ze 16 pokusů jsme dali pouze tři body, domácí díky své větší aktivitě dostali 38krát šanci stát na čáře trestných hodů a proměnili celkem 27 pokusů. Více než polovina z konečného rozdílu vznikla právě při jednobodových koších. Na doskoku se oba týmy příliš nelišily, počet ztracených míčů z naší strany nebyl nijak výrazný (11) ovšem u domácích byl vynikající (pouze 5).

Body: Feštr Lukáš 39, Kyzlink Tomáš 17, Šafarčík Petr 13, Grunt Pavel 8, Truhlář Daniel 8, Fait Dalibor 7, Křivánek Jan 7, Balogh Ladislav 0, Hájek Marek 0, Janošík Juraj 0, Mareš Marek 0, Pistelák Denis 0 - Jurjević Eddi 21, Kříž Martin 11, Matějka Robin 10, Tomášek Jakub 9, Vida Michal 4, Horák Ondřej 2, Pae Alain 2, Nový Patrik 0, Petřivý Dominik 0, Plešingr Martin 0, Stegbauer Lukáš 0, Šebek Dominik 0; střelba 3b.: 20/10:19/6 střelba z pole: 41/21 : 43/19 TH: 38/27:16/3 doskoky: 36:35 chyby: 19:26;

Kromě vynikajícího týmového úspěchu, jsme dosáhli i dvou vítězství v individuálních výkonech ve Final 4. Eddi Jurjevič se stal nejlepším střelcem finálového turnaje se 75 body, když v posledním zápase jedenadvaceti zásahy odrazil útok druhého Šišky z Brna (73) a fenomenální výkon Feštra (39 bodů) z posledního zápasu tohoto snajpra katapultoval na třetí místo (celkem 64 bodů). Na doskocích kraloval závěrečnému turnaji Martin Kříž se 40 doskoky. Druhého Šišku zastínil o 11 doskoků a třetího Slaninu o 13. V celkové užitečnosti si výkonem v posledním zápase zajistil první místo Lukáš Feštr (86), před Šiškou (85) a bronzový stupínek patří  Jurjevičovi (78). Na čtvrtém místě je společně s Truhlářem také Martin Kříž (52).

vloženo: 29.04.2012 18:29 / přečteno: 10104x