VÝBORNÝ VÍKEND PRO BCM

VÝBORNÝ VÍKEND PRO BCM

Prví dubnový víkend se basketbalistům BCM Nymburk do 17 let a do 14 let vydařil. Žáci vybojovali 5.místo na Mistrovství ČR a kadeti postoupili do Final Four, byť po základní části byli sedmí.

Nymburští žáci do 14 let si v Liberci zahráli finálový turnaj Mistrovství ČR U14. V základní skupině bohužel narazili na velké favority z Liberce i USK Praha, se kterými se měřili už v základní skupině. Posledním týmem ve skupině byly Litoměřice. Nymburáci sice své zápasy prohráli (s UKS 49:75, Litoměřicemi 61:69 a Libercem 54:90), ale v dalším pokračování už byl o hodně úspěšnější. V sobotu porazili vítěze moravské skupiny extraligy Snakes Ostrava (59:55).  V nedělním utkání o 5.místo vrátili Litoměřicím porážku ze čtvrtka a po vítězství 79:69 obsadili nakonec pěkné páté místo. GRATULUJEME.  

 

Extraligoví kadeti do 17 let dokázali vykolejit Lokomotivu Plzeň a druhý tým po základní části v Nymburce ukončil letošní sezonu. Naopak BCM Nymburk si zajistil účast v turnaji Final Four a skončí nejhůře na čtvrtém místě.

 

Nymburští kadeti položili nedělnímu postupu základy už před 14 dny v Plzni, když vyhráli druhý duel 72:67 a srovnali tím zápasový poměr na 1:1. V sobotním utkání v Nymburce sice Lokomotiva lépe začala, vyhrála první čtvrtinu, ale ještě do poločasu byl o pět bodů lepší domácí tým. Ve třetí čtvrtině přidal dalších sedm bodů a nakonec dotáhl do vítězného konce i poslední čtvrtinu. Celkové skóre 59:44 dávalo do nedělního zápasu velké naděje.

 

Plzeň, která už při poměru zápasů 1:2 hrála o všechno, byla v prvním poločase nedělního utkání lepší a propsala to i do průběžného skóre. V poločase ztráceli domácí tucet bodů (29:41). Vynikající obrana po přestávce však zamkla na více než šest minut domácí koš. Plzeň za deset minut proměnila jen jeden trojkový pokus a jednu šestku. Nymburáci i díky spoustě zisků neustále stahovali ztrátu a před vstupem do poslední čtvrtiny srovnali na 45:45. Na začátku posledního dějství šli domácí do vedení a po velkou část ho dokázali bránit. Druhý tým po základní části se však nehodlal vzdát a necelou půl minutu před koncem dotáhl na remízu 58:58 a ještě k tomu měl možnost z čáry trestného hodu jít do vedení. Nepovedlo se a doskok zvládli domácí. Míč si vzal domácí hráč Sarna a necelých deset vteřin před koncem se prokličkoval až ke dvěma bodům.

 

Vzhledem k tomu, že hostující trenér už neměl oddechový čas, musela se Plzeň probít k domácímu koši postupným útokem. Poslední střelu riskla Lokomotiva z perimetru, ale díky nymburské stále výborné obraně neměl střílející hráč dostatek času a svůj střelecký pokus neproměnil. A protože si pro obranný doskok došlo družstvo Nymburka, mohla naplno propuknout velká radost domácího BCM Nymburk, které se ze sedmého místa po základní části probojovalo mezi poslední čtyři týmy extraligy. Také GRATULEJEME


 

Na projev domácí radosti se můžete podívat na fotografiích

 
vloženo: 06.04.2014 15:16 / přečteno: 9374x
 
« Zpět
SPONZOŘI Facebook
ČEZ
STARLIFE
J&T BANKA
GEOSAN THETA
EPL COND
Velišek  - Podpěra
ADIDAS
LION SPORT
AUTOSALON LOUDA
CAR 4 WAY
Dr. MAX
Renomia
Zepris
VIS
Město Nymburk
Elektro Kutílek
Datonet
DP ComTel
Špára STK
Nota Bene
FALDO
Louda Reality
Crystal Bohemia
Wobenzym
Louda Alform
Inkospor
Barton
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
CASIA TOUR
hala
XXL
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
AGEL
Pivovary Lobkowitz
ONDRÁŠOVKA
Redside
VALBEK
Rozehnal a Kuchař
ZENIT
SPORT
Finance Habitation
SUBTERRA
Sev.en EC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.