CRYSTAL BOHEMIA CUP ZAHÁJEN

V sobotu byl zahájen pátý ročník Crystal Bohemia Cupu 2016 - kategorie do 17 let. V úvodních duelech se více dařilo oběma reprezentacím. Slovenská porazila Pardubice 81:45 a česká vyzrála nad nymburskou basketbalovou akademií 81:57.

Slovenská Republika – BK Synthesia Pardubice 81:45

Od samotného úvodu utkání na palubovce dominovali slovenští hráči. Slovesnký výběr praktikoval velmi fyzický a rychlý basketbal, s čímž se Pardubice nedokázali vypořádat a již v poločase prohrávali o 40 bodů. Toto vedení si reprezentace Slovenska udržela až do konce utkání. Pardubicím se nepovedlo snížit rozdíl ve skóre ani zvýšenou aktivitou ve druhém poločase, kdy střídali jak osobní tak zónovou obranu. Slovenští hráči byli lepší ve všech činnostech jak útočných tak i obranných a po zásluze vyhráli.

Slovenská republika:

Body: Ondrus a Kadaši 17, Majercak a Javorský 8, Korfanta 7, Luknis 6, Banas a Slivka 4, Pondela a Huliak po 3, Pazicky a Mokran 2, TH: 14:12, F: 15

Slovensko U17

BK Synthesia Pardubice:

Body: Výcha 12, Tkadlec 10, Svoboda 8, Vrťátko 4, Pešík 3, Čejka, Baťa a Picka po 2, Kostka a Schmidt 1, TH: 9:5, F: 17

BK Synthesia Pardubice U17

Česká Republika - BA Nymburk  81:57

V úvodu utkání měla navrch reprezentace ale v polovině první čtvrtiny se hra vyrovnala. Z domácích opadla nervozita a začalo se jim dařit jak na obranné tak útočné polovině hřiště. Ve druhé čtvrtině však domácí nedokázali odstranit zbytečné ztráty a hlavně měli problémy na obranném doskoku proti výškové převaze reprezentačního družstva. Do poločasu se reprentace ujala 19ti bodového vedení. Toto vedení si reprezentační výběr udřel až do konce utkání. Česká reprezentace v utkání těžila především ze své výškové převahy, o čemž svědčí jejich 57 doskoků (17+40). Domácím hráčům se především nedařilo střelecky. Český reprezentační výběr tedy po zásluze vyhrál večerní utkání a spolu se Slovenskou republikou jsou lídři turnaje.

Česká republika:

Body: Slavík 11 a Štafl 11, Šiler 10, Welsch 8, Novotný a Brožek 7, Jakel 6, Havlík a Šulc 4, Seifert 3, Pluhař 2, TH: 25:12, F: 24

Česká republika U17
BA Nymburk:

Body: Mráz a Vejvar 9, Zajíček 8, Bubeník a Nečas 6, Drtina 5, Pýcha 4, Jiříček a Pavlíček 3, Plešingr a Mikula 3, TH: 31:13, F: 23

BA Nymburk U17 - nominovaný výběr

výběr trenéra Sokolovského nominovaný do zápasu

(hráčů je více než 12, a tak se trenér Sokolovský rozhodl dát příležitost ve všech zápasech postupně všem hráčům. Proto bude pro každý zápas trochu jiné složení hráčského kádru BA)