HIT MLÁDEŽNICKÉHO BASKETBALU

HIT MLÁDEŽNICKÉHO BASKETBALU

V sobotu od 15 hodin odehrají naši junioři pod vedením Pavla Beneše velice důležitý zápas proti USK Praha. Ve hře je nejen pojištění prvního místa v tabulce.

Do konce extraligové soutěže nejprestižnější mládežnické kategorie zbývají čtyři kola a naši junioři mají na svém kontě jedinou porážku právě od USK Praha na jejich palubovce. I když v tabulce to nevypadá, je to souboj o první místo v pořadí extraligy sezony 2016/17. USK Praha totiž má o dva zápasy méně, a proto je v tabulce až na pátém místě. I když nad Nymburkem vyhrálo USK velkým rozdílem, má však dvě prohry a to znamená, že naše vítězství nám stále dává naději na první místo. V případě prohry bychom neměli osud ve svých rukách, protože bychom se dostali na rovnost bodů s USK, ale s horšími vzájemnými zápasy a museli bychom spoléhat na to, že USK ještě někde prohraje.

 

Ovšem ani vítězství nám automaticky nedává jistotu prvního místo. Musíme se na konci ještě popasovat s velice těžkými soupeři. Hned v neděli od 10:00 hodin to bude GBA (Get Better Academy) - třetí tým tabulky, a za 14 dní dva zápasy na Moravě. Nejprve se čtvrtým Snakes Ostrava a pak se šestými Orly Prostějov. Oba dva soupeře jsme v domácím utkání sice výrazně porazili (93:67 resp. 68:40), ale utkání na venkovní palubovce a boj soupeřů o co nejlepší umístění před play-off, bude pro všechny velkou motivací.

 

Ve hře je také ještě nezanedbatelný fakt, a to že vítěz základní části, pokud postoupí mezi poslední čtyři týmy, je pořadatelem semifinále a finále této kategorie. Pokud tedy v sobotu vyhrajeme, zůstanou nám zatím trumfy pořádat Mistrovství ČR 2016/17 kategorie U19 v Nymburce v ruce. Věříme, že si najdete čas a přijdete naše juniory povzbudit.

 
  
 
vloženo: 24.02.2017 10:27 / přečteno: 6895x
 
« Zpět
SPONZOŘI Facebook
ČEZ
STARLIFE
J&T BANKA
GEOSAN THETA
EPL COND
Velišek  - Podpěra
ADIDAS
LION SPORT
AUTOSALON LOUDA
CAR 4 WAY
Dr. MAX
Renomia
Zepris
VIS
Město Nymburk
Elektro Kutílek
Datonet
DP ComTel
Špára STK
Nota Bene
FALDO
Louda Reality
Crystal Bohemia
Wobenzym
Louda Alform
Inkospor
Barton
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
CASIA TOUR
hala
XXL
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
AGEL
Pivovary Lobkowitz
ONDRÁŠOVKA
Redside
VALBEK
Rozehnal a Kuchař
ZENIT
SPORT
Finance Habitation
SUBTERRA
Sev.en EC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.