MICHAEL ZA MICHAELA

Po tři roky v našem dresu hrál na rozehrávce Mike Lenzly, pro příští sezonu ho "střídá" Mike Taylor.

Tisková zpráva

Devítinásobný mistr České republiky posiluje svoji rozehrávku. Novou akvizicí klubu se stává Michael Taylor, šestadvacetiletý, 188 centimetrů vysoký rozehrávač. Taylor je absoloventem univerzity Iowa State, v roce 2008 byl draftován Portlandem a následně vyměněn do LA Clippers. Za ně odehrál 49 zápasů s průměry  5,9 bodů, 1,7 doskoků a 2.1 asistence na zápas. V další sezóně odešel Taylor do bělehradské Crvene Zvezdy, dále hrál za Iowa Energy (D-League) a Tezenis Verona. V minulé sezóně nastupoval za řecký Kavalas. V dresu čtvrtfinalisty řecké ligy dosáhl na 13,9 bodu, 3,8 doskoků a 2 asistence na zápas. „Mike je mladý, talentovaný hráč. Je výborný na pozici 1, může ale alternovat i na pozici 2. Je to skvělý obránce a velmi dobrý atlet. Měl úspěšnou loňskou sezónu a já doufám, že našemu týmu dá to, co od něj očekáváme“, okomentoval svou novou posilu nymburský lodivod Neno Ginzburg.

Mike Taylor

Mike Taylor už jednou v České republice hrál. Během svého působení v Bělehradě odehrál za svůj klub proti nám dva zápasy v rámci skupiny LAST 16. V prvním utkání v Pardubicích byl hlavním tahounem srbského celku, který nás porazil 65:60. Mike byl autorem téměř třetiny bodů. Za necelých 29 minut nastřílel 19 bodů a získal 8 míčů na doskoku. Mike byl nebezpečný jednak zpoza trojkového oblouku a také z čáry trestných hodů (6/6). První výraznou akcí byla trojka ve 2.čtvrtině. Za našeho vedení  27-21, proměnil o desku v poslední vteřině postupného útoku svůj dalekonosný pokus. V poslední čtvrtině pak přidal další dvě trojky (celkem trojky 4/3), čímž svůj tým uklidnil. V odvetném zápase však Mike nastřílel pouze 6 bodů a Crvena Zvezda utrpěla debakl 55:73. Tato výrazná výhra nás pak posunula do čtvrtfinále EC.