PŘÍPRAVA S INTEREM

PŘÍPRAVA S INTEREM

V pátek 25.4. od pěti hodin nymburští basketbalisté změří svoje síly v přípravném zápase s finalistou letošního ročníku slovenské ligy Interem Bratislava. Představme si krátce soupeře i slovy Martina Rančíka, který je jedním z klíčových hráčů Interu.

 

Inter Bratislava je úřadujícím mistrem Slovenska, který v letošní sezoně jde opět do finále. Po prvním místě v základní skupině, kdy prohrál 6 zápasů z dvaatřiceti, prolétl také prvními dvěma koly vyřazovacích bojů. Ve čtvrtfinále porazil Levice 4:0 a v semifinále Komárno. S podunajským rivalem sice také prostoupil jednoznačně 4:0 na zápasy, ale poslední utkání hrané v Komárně bylo velice dramatické a rozhodovalo se až ve třetím prodloužení (122:119).

 

Historie výsledků Interu v posledních čtyřech letech je, řekněme, extrémní. V sezoně 2010/11 skončil bratislavský tým na posledním místě slovenské ligy, o rok později už byl jedním ze dvou zahraničních týmů české Mattoni NBL, kde však skončil na 11.místě a o rok později, v sezoně 2012/13, vyhrál slovenskou ligu. Ve finále porazil Komárno 4:3 na zápasy.

 

V týmu Interu můžeme na nymburské palubovce přivítat českého pivota Ondřeje Starostu, který zpravidla nastupuje v základní pětce a má průměr 10,9 bodů na zápas.

 

Od ledna letošního roku je členem kádru také Martin Rančík, aktuálně čtvrtý nejproduktivnější hráč s 16,7 bodů na zápas. V 17 zápasech, které za žlutočerné odehrál průměrně 25,2 minuty, měl 5,8 doskoků. Jeho střelba za dva body je 56% a trojky sype také s dobrou úspěšností 43%. Jak si všichni asi dobře pamatujete, Martin Rančík byl členem našeho kádru na začátku sezony v době, kdy byl Petr Benda zraněný.

 

Martine, jak bys charakterizoval váš tým Interu Bratislava?

Náš tým je, podle mě, dobře vybalancovaný. Na každém postu máme dva nebo tři kvalitní hráče. V zápasech můžeme klidně rotovat desítku hráčů, což nám velice dobře zapadá do letošního systému play-off. Také máme hodně universálních hráčů, kteří jsou schopni hrát na více pozicích.

 

V jedné sezoně jsi hrál s Nymburkem a teď proti Nymburku? Už jsi někdy zažil ve své kariéře podobnou zkušenost?

Už se mi to jednou přihodilo ve Španělsku, když jsem na začátku sezony nastupoval za Caja Laboral Vitoria a na konci sezony jsem proti nim hrál v dresu Lucentum Alicante.  

 

Jak moc jsi přivítal možnost odehrát přípravný zápas právě v Nymburce?

Beru to úplně normálně, bez emocí jako přípravný zápas, který nám pomůže se lépe připravit na finále slovenské ligy.

 

Letos jsi hrát s bratrem v jednom týmu a teď bys býval měl možnost zahrát proti němu. Jak moc Tě mrzí, že to nepůjde?

Bylo by to fajn si proti bráchovi zahrát, ale myslím, že momentálně nejdůležitější je, aby se Rado dal zdravotně co nejrychleji do pořádku. 

 
vloženo: 24.04.2014 17:56 / přečteno: 7806x
 
« Zpět
SPONZOŘI Facebook
ČEZ
STARLIFE
J&T BANKA
GEOSAN THETA
EPL COND
Velišek  - Podpěra
ADIDAS
LION SPORT
AUTOSALON LOUDA
CAR 4 WAY
Dr. MAX
Renomia
Zepris
VIS
Město Nymburk
Elektro Kutílek
Datonet
DP ComTel
Špára STK
Nota Bene
FALDO
Louda Reality
Crystal Bohemia
Wobenzym
Louda Alform
Inkospor
Barton
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
CASIA TOUR
hala
XXL
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
AGEL
Pivovary Lobkowitz
ONDRÁŠOVKA
Redside
VALBEK
Rozehnal a Kuchař
ZENIT
SPORT
Finance Habitation
SUBTERRA
Sev.en EC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.