REPREZENTACE PORAZILA I GRUZII

REPREZENTACE PORAZILA I GRUZII

Česká basketbalová reprezentace naplno využila nymburské domácí prostředí, když si v něm v kvalifikaci na Eurobasket 2015 připsala třetí vítězství ze tří zápasů. Tentokrát to odnesla Gruzie poměrem 86:67 a opět u toho hráli důležitou roli kmenoví hráči Nymburka.

Do zápasu zasáhli čtyři. Konkrétně Jiří Welsch, Vojta Hruban, Luboš Bartoň a Pavel Houška. Z lavičky všemu přihlížel také Tomáš Pomikálek, kterého však kouč Ronen Ginzburg nevyužil.


Bodově se nejvíce dařilo Welschovi s Houškou (13 bodů). Oba však týmu pomohli v jinou část zápasu. Jirka utkání dobře rozjel, téměř nezastavitelný byl hlavně v první čtvrtině. K dobrému rozjezdu reprezentace přispěl také Vojta Hruban (celkově 6 bodů).


Naopak Pavel Houška střelecky i herně explodoval v závěrečné čtvrtině, kdy předvedl fantastický výkon. Trefil tři trojky ze čtyř, výborně bránil a získával míče. Jeho příspěvek do hry ve čtvrté čtvrtině výrazně pomohl Čechům definitivně Gruzínce zlomit.


Luboš Bartoň se střelecky trochu trápil, ale nahrazoval to bojovností a především výkonem v obraně. Parádní zápas odehrál také bývalý hráč Nymburka Pavel Pumprla, který nasázel 15 bodů a byl nejvytíženějším hráčem na české straně (35:36).


Český výběr tak udržel první místo ve skupině a Gruzíncům vrátil porážku z úvodního zápasu kvalifikace. Na svoji stranu otočil i vzájemný poměr skóre. Do konce kvalifikace ho čekají ještě dva zápasy. První v Portugalsku a druhý, pravděpodobně rozhodující v Maďarsku.

 
vloženo: 20.08.2014 20:22 / přečteno: 5059x
 
« Zpět
SPONZOŘI Facebook
ČEZ
STARLIFE
J&T BANKA
GEOSAN THETA
EPL COND
Velišek  - Podpěra
ADIDAS
LION SPORT
AUTOSALON LOUDA
CAR 4 WAY
Dr. MAX
Renomia
Zepris
VIS
Město Nymburk
Elektro Kutílek
Datonet
DP ComTel
Špára STK
Nota Bene
FALDO
Louda Reality
Crystal Bohemia
Wobenzym
Louda Alform
Inkospor
Barton
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
CASIA TOUR
hala
XXL
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
AGEL
Pivovary Lobkowitz
ONDRÁŠOVKA
Redside
VALBEK
Rozehnal a Kuchař
ZENIT
SPORT
Finance Habitation
SUBTERRA
Sev.en EC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.