PŘÍPRAVA DRUŽSTVA U16

Tým trenérů Petra Svobody, Karla Svobody a Zdenka Mareše sehrál v září dva přípravné zápasy. Zatímco v prvním utkání se trenéři, i přes vysoké vítězství, potýkali s velkým množstvím chyb, ve druhé zápase proti silnějšímu soupeři už byli spokojeni. Pokud chlapcům vydrží odhodlání, přijdou v lize U16 dobré výsledky.

ČEZ Basketball Nymburk – Sokol Žižkov  113:61
V sobotu 5.9. jsme sehráli přípravné utkání před ligovou soutěží v kategorii U16. Naším soupeřem bylo družstvo Sokola Žižkov. Ačkoli v loňském roce byl Žižkov velice silným týmem, v celkové tabulce skončil na čtvrtém místě, a proto jsme byli rádi, že pozvání k přáteláku přijal, bohužel letošní družstvo zdaleka nedosahuje jeho kvalit. A tak se vlastně „prověrka“nekonala, ale znova se objevily chyby, které umožnily hostům dosáhnout alespoň 61 bodů. Kterých závažných chyb jsme se dopouštěli? Především to byl nezodpovědný přístup v obraně, ukvapené střely a přihrávky, nerespektování mých pokynů (téměř po celé utkání jsem vám připomínal vaše špatné postavení, kdy jste nechávali volné hráče a pozdě, velice pozdě jste k nim přistupovali). Příště hráč, který nebude plnit své úkoly bude okamžitě vystřídán, protože takový přístup může být příčinou naší porážky právě v ligovém utkání Ano, v útoku jsme Žižkov snadno přehrávali, ale můžeme být jenom rádi, že soupeř měl špatný den a slabou střelbu, jinak výsledek by mohl být jiný. Velkou chybu vidím také v tom, že místo abyste využili toho, že jste basketbalově lepší, kdy se přímo nabízí si všechno na soupeře vyzkoušet, začali jste hrát zbrklý basketbal se spoustou chyb, sólováním a špatnou obranou. Celkově mne uspokojili pouze výkony Petra Holého a Jakuba Tomáška, dobře zahrál i Garden Zahrádka.
Body: Holý 34, Stegbauer 14, Tomášek 13, Vaněk 13, Zahrádka 11, Vančura 10, Horák 6, Rys 4, Krátký 4, Tošovský 2, Mareš 2; Fauly: 14/3, TH 2/0, trojky: 5 (Holý 2, Tomášek 1, Vaněk 1, Zahrádka 1), čtvrtiny: 27:10, 17:15, 18:10, 29:17 + 22:9

ČEZ Basketball Nymburk – Sokol Pražský 60:65 pp (54:54)
V posledním přátelském utkání před začátkem ligové soutěže, nám bylo soupeřem ambiciózní extraligové družstvo z Prahy, Sokol Pražský.Sehráli jsme kvalitní utkání, kdy se nám dařilo nejen v obraně,která byla tak pohyblivá (obzvláště v první a třetí čtvrtině), že jsme  našemu soupeři dělali docela slušné problémy. Stylem hry, kterou jsme předváděli, jsme se Pražanům zcela vyrovnali. Byly to především naše útoky,ze kterých jsme bodovali a také svému soupeři jsme dávali v těchto fázích utkání najevo, že vyhrát v Nymburce nebude vůbec snadné. Naše hra nebyla bez kazu, ale ty kladné body (obrana, útok,bloky i doskok) převažovaly.Výpadky jsme měli  v nepřesných přihrávkách, ve snížení koncentrace na hru, ze které pak pramenily naše chyby.V podstatě ale předvedená hra s takto silným soupeřem, je určitě příslibem do ligové soutěže. Pochvalu bych udělil všem osmi hráčům, kteří do utkání nastoupili.
Body : Holý 16, Tomášek 16, Stegbauer 12, Vaněk 7, Horák 7, Mareš 2, Plachý 0, Zahrádka 0; TH: 22/14 (63,6 %), trojky: Tomášek 2, Holý 1, čtvrtiny: 15:13 , 9:15 , 15:11 , 15:15, 6:11

autor příspěvku: HÁVA, ZDENY, CHARLIE

vloženo: 17.09.2009 23:31 / přečteno: 15508x