ROZHODLA TŘETÍ ČTVRTINA

Nymburští hráči sehráli první ze dvou přípravných zápasů v rámci svého slovinského soustředění. Semifinalistu loňského ročníku domácí nejvyšší soutěže Krka Novo Mesto porazili přesvědčivě 86:61.

Všechno nebylo tak snadné, jak napovídá výsledek utkání. Nymburská defenziva především v prvním poločase nebyla dobrá a trenér rozhodně spokojený nebyl. Největší problémy byly v důslednosti na doskoku pod vlastním košem. Pokud jsme neměli doskok, nemohli jsme využít svou nejsilnější zbraň a to rychlý protiútok. Také jsme dělali chyby v rotaci a také díky tomu, že se soupeř v první čtvrtině lépe trefoval z dálky, dokázal s hosty držet vyrovnaný průběh. Ještě ve druhé čtvrtině domácí byli na přijatelném rozdílu a do druhého poločasu se šlo za stavu 33:40.

Třetí čtvrtina byla z naší strany výborná. Výrazně jsme přitlačili v obraně, tím se zlepšil i útok a najednou se rozdíl ve skóre prudce začal zvyšovat. Po čtvrtině, kterou jsme vyhráli 27:13, bylo jasné, že o výsledku je rozhodnuto. V poslední čtvrtině už trenér Ginzburg protočil sestavou a hra se vyrovnala.

Body: Luković 15 (6 asistencí), Kastrati 11, Ritlop 10, Čebular 7, Škedelj 6,  Rojc a Kužnik 3, Šiška 2 (5 doskoků, 5 asistencí) Elliot 2 (9 doskoků) – Allen 16 (21 min, 3 doskoky), Ibekwe 16 (střelba z pole 5/5, TH 6/5, 5 doskoků), Hruban 13, Peterka 11 (z pole 7/5), Meier 11, Snat-Roos 10, Svoboda 3, Benda, Pumprla a Lawrence 2, TH: 21/12:18/11, trojky: 22/7:21/7, doskoky: 35:29, asistence: 14:20, čtvrtiny: 20-21, 13-19, 13-27, 15-19

vloženo: 15.09.2016 00:49 / aktualizováno: 15.09.2016 10:49 / přečteno: 10737x