PROHRA VE DRUHÉ PŘÍPRAVĚ

Ve druhém přípravném utkání jsme nestačili na kompletní ARMEX Děčín a podlehli jsme mu 80:88, když jsme v podstatě v celém zápase tahali za kratší konec.

Pro Děčín to byla teprve devátá výhra nad Nymburkem v historii vzájemných zápasů, kterých bylo už 85. Hlouček děčínských fandů, kteří byli v hale, si slastný pocit vítězství užíval. Ovšem zároveň je třeba říct, že Děčín byl kromě zraněného kapitána Krakoviče kompletní a trénuje o tři týdny déle. Náš trenér bez ohledu na stav zápasu pravidelně zapojoval do hry všechny juniory, i když pochopitelně nejvíce minut nasbírali kmenoví hráči.

Poznamenejme ještě jednu zajímavost k výsledku utkání. Úplně stejným poměrem 80:88 skončil také náš první zápas v NBL vůbec v roce 2000 (16. září), který jsme hráli také proti Děčínu.

Hosté se zhruba od třetí minuty ujali mírného vedení, které postupem času navyšovali až k dvouciferným hodnotám. Do desetibodového rozdílu se dostali už ve druhé čtvrtině. Hosté si v první čtvrtině pomohli několika trojkami a v úspěšnosti střelby z perimetru byl v prvních deseti minutách největší rozdíl (9/1 : 8/4). Na vině vyrovnaného průběhu a vedení Děčína byly i ztráty. Celkově jich měl soupeř více o dvě, ale z několika našich ztrát vyrážel Děčín do rychlého protiútoku a tvrdě trestal. Na konci utkání byl poměr bodů z rychlého protiútoku 14:24 a byla to jedna z hlavních příčin naší prohry. Některé ztráty vznikaly v případech, kdy jsme se snažili prostrčit míč do míst, kde pro houštinu rukou mnoho šancí nebylo.

Ještě před koncem prvního poločasu jsme se přiblížili na rozdíl pěti bodů a po relativně dobrém vstupu do třetí čtvrtiny jsme nakonec v prvních pěti minutách propadli 6:13 a náskok se znovu vyhoupl nad desítku. S malinko větší agresivitou, ale zatím ne takovou, jako tým ukazoval v minulé sezoně jsme se do soupeře zakousli, leč děčínská tvrz odolala. K vyfaulovanému Brodnikovi se přidal s pěti osobními chybami ještě Alex Davis. Oslabení podkošového prostoru využil Pavel Grunt a 11 body za poslední čtvrtinu pomohl nejvýrazněji svému týmu k vítězství.

Body: Smith 19 (6 asistencí, 4 ztráty), Brodnik 13, Benda 12 (10 doskoků), Davis a Lawrence 11, Novotný 7, English 3, Kulich a Mikula 2 – Grunt 20, Autrey 18, Carlson 13, Feštr 12, Šiška 10, Ježek a Žikla 4, Landa 3, Kroutil a Pomikálek 2, střelba za 2 body: 48/24 : 42/24, trojky: 35/7:26/9, TH: 13/11:21/13, doskoky: 47:45, ztráty: 16:18, čtvrtiny: 17:26 26:22, 18:22, 19:18

vloženo: 06.09.2018 07:41 / přečteno: 5802x