POSLEDNÍ DOMÁCÍ PŘÍPRAVA

V posledním domácím přípravném zápase proti Královským Sokolům z Hradce Králové jsme po rozpačitém prvním poločase ve druhém zabrali a dovedli duel do kontrolovaného závěru a k celkovému vítězství 82:64.

Na palubovce se to hemžilo mládím. Hned osm hráčů Akademie současných, či nedávno bývalých, se zapojilo do zápasu a oba trenéři jim nedávali jen bezvýznamné úseky. Na straně Hradce to byli Martin Kolář a Jan Mráz, v nymburském dresu Miloslav Kulich, Rosťa Jirák, Martin Holoubek, Filip Novotný, Vojta Vejvar a Tobias Mikula. Nakonec odehráli čtvrtinu z celkově odehraných minut a dali 26 bodů z celkových 146.

Utkání jsme začali trochu v tréninkovém tempu a Hradec využil situace. Na deset bodů Hradce odpověděli jen Mikula a Novotný po jednom koši a po pěti minutách byl stav zápasu 4:10. Po chvíli vedl Hradec dokonce 19:8, když si pomohl i několika trojkami. Naopak nám se z perimetru nedařilo a na konci první desetiminutovky byl poměr trojek 1:5. Pravdou je, že hosté pálili z dálky dvakrát častěji než my, uvnitř trojkového oblouku jsme byli zase aktivnějšími střelci my. Ve druhé čtvrtině nám hosté stále nedovolili, abychom je bodově předběhli. Ovšem naši zaktivnili obranu, Hradec zahodil několik přihrávek, když ty směřovaly za koncovou čáru. I u nás se Smithovi nedařilo dobře držet míč a připsal si za první půlku hned 4 ztráty, navíc před jeho obranu se dvakrát poměrně snadno prosadil rtuťovitý rozehrávač Hradce Rikalo. Poprvé jsme se dostali do vedení až po 17 minutách a 28 sekundách a od té doby jsme ho už nepustili.

Ve druhém poločase jsme už dění na hřišti ovládali plně. Za prvních pět minut třetí čtvrtiny jsme náskok dostali k desítce (52:43) a na konci třetího období jsme vedli 59:46. V jakémkoliv složení hráčů na palubovce jsme pak už do konce zápasu udržovali rozdíl, který by se dal nazvat jako bezpečný. Podstatné pro rozdíl po třetí čtvrtině byl i poměr bodů z rychlého protitoku. Zatímco v poločasu to bylo 10:10, po třiceti minutách 20:10. Hradečtí začali ztrácet dech a v poslední čtvrtině se rozdíl dostal až na dvacet bodů. Trenér Amiel posílal na palubovku mladé hráče stále častěji, v jednu část zápasu byli dokonce na palubovce čtyři a Geno.

Body: English 21, Davis 13, Benda 11, Smith a Lawrence 9, Mikula 6, Novotný a Brodnik 4, Holoubek 3, Kulich 2 – Rikalo 17, Peterka 12, Sedmák 10, Jiříček a Kolář 6, Pandula a Andrés 5, Mráz 2, Štěpán 1, střelba za 2 body: 50/28:28/10, trojky: 33/7:30/9, TH: 10/5:22/17, doskoky: 47:42, asistence: 26:12, ztráty: 14:24, zisky: 13:8, čtvrtiny: 17:21, 22:14, 20:11, 23:18

vloženo: 12.09.2018 08:59 / přečteno: 6043x