DO PLAY-OFF Z PRVNÍHO MÍSTA

Vítězstvím nad Pardubicemi jsme si hned na první pokus zajistili první místo po nadstavbové skupině před blížícím se play-off.

Naši hráli v prvních třech čtvrtinách většinou výborně v obraně a solidní akce byly k vidění i v útoku. Obrovskou aktivitou hýřil nejlepší hráč utkání Tre Simmons, který jednak zásoboval naše skóre body v útoku, ale výborně zahrál i v obraně. Jeho protihráč si nevytvořil volnou pozici ke střelbě, Tre výborně doskakoval a také dokázal připravit finální přihrávkou akci pro svého spoluhráče. Trenér Slowiak hop označil jako X-faktor zápasu. Na druhé straně se dařilo Zbyňku Pospíšilovi a všem podkošovým hráčům Pardubic. Naopak křídla Pardubic byla hodně přistřižena.
Po úvodním oťukávání, které trvalo více než tři minuty jsme vyrazili první my a ještě během první desetiminutovky si vytvořili desetibodový náskok. Hosté nasazením Miloše a díky jeho trojkám zastavili náš rychle se rozvíjející náskok. Ve druhé čtvrtině se hra vyrovnala a hosté dokonce čtvrtinu o dva body vyhráli. Ve třetí jsme opět my tvrdili muziku a náskok se na chviličku dotkl dvacítky. V prvních pěti minutách poslední čtvrtiny jsme polevili více než bylo zdrávo a po prohře v prvních pěti minutách 4:17 se hosté přiblížili až na tři body. Více už nedokázali. Chvilka vzepětí v obraně znamenala ztrátu Pardubic a zvýšená agresivita v útoku přinesla fauly a trestné hody. Po čtyřech úspěšných jsme nápor odrazili a po zásluze vyhráli 76:69.