LETOS ANI NAPODRUHÉ

I když Prostějov začal utkání výborně a ve druhém dějství vedl o 15, po čtyřiceti minutách se musel smířit s patnáctibodovou prohrou.

V prvních 13 minutách hosté výborně stříleli, což bylo jednak dáno štěstím, protože některé střely byly z velké dálky a časovém presu a za druhé také naší nepříliš agresivní obranou. Technická chyba trenéra Cholevy ve 13.minutě za vedení Prostějova 36:21 zažehla naši stíhací jízdu. Na vyrovnání nám stačilo šest minut a 15 body se na ní podíleli Sokolovský a Lenzly. Několik ztrát Prostějova a rozpad jejich útočné hry znamenal naše vedení 40:38. Prvních pět minut druhého poločasu bylo nesmírně vyrovnaných, ale úsek od 25. do 30.minuty jsme vyhráli 15:6 získali klid do poslední čtvrtiny. Prostějov sice zvýšil agresivitu obrany, ale naši už byli na koni a žádné překvapení nedopustili. Ve čtvrté čtvrtině si Matej Venta připsal dvě technické chyby jednak za řečnění a také za přílišné projevy nesouhlasu s rozhodnutím rozhodčího. I v poslední čtvrtině jsme deptali hru Prostějova útočnými doskoky, kterých jsme nasbírali celkem 17, stejně jako obranných. Útočnými doskoky jsme alespoň trochu kompenzovali pouze pětačtyřicetiprocentní střelbu z pole. Nejlepšími střelci byli podkošoví hráči obou týmu Peterson (27) a Wilson (23). Náš hráč se ukázal jako všestrannější, protože skóre v bodech užitečnosti bylo opačné 28:32.